1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. W krainie kobiet Yonelle

W krainie kobiet Yonelle

materiały partnera
materiały partnera
Tajemnicze, piękne, spokojne, silne, odważne, szalone, rozważne i romantyczne… takie według pisarki i malarki Krystyny Kofty są dojrzałe kobiety Yonelle, które uwieczniła na wyjątkowym obrazie literackim. To prawdziwy kalejdoskop osobowości. „Jesteśmy różnorodne i dlatego jesteśmy piękne” – mówią jednym głosem bohaterki jej dzieła. Ale co to naprawdę znaczy być dojrzałą kobietą w XXI wieku?

Dojrzała… czyli jaka?

Od samego początku dla Yonelle ważne były kobiety dojrzałe. Polska marka kosmetyków luksusowych od lat uważnie wsłuchuje się w ich potrzeby pielęgnacyjne i prowadzi z nimi dialog – nie tylko o pielęgnacji, ale również o nich samych, o kobietach pięknie dojrzałych i dojrzale pięknych. Wyjątkowy projekt na 10 lecie marki, nazwany przewrotnie „Damy Yonelle” stał się początkiem rozmów o dojrzałości, a pytanie o własną definicję dojrzałości często gościło na mediach społecznościowych Yonelle. Okazało się, że każda kobieta może stworzyć swoją własną definicję dojrzałości, ponieważ pięknie różnią się od siebie. A więc dojrzała… czyli jaka?

Dojrzała znaczy piękna

I nie ma tu znaczenia czy właśnie skończyła 40 czy 70 lat, bo dojrzałość to piękno emanujące od wewnątrz, a nie tylko gładka skóra. Dojrzałe kobiety z wielką przyjemnością dbają o siebie, używają kosmetyków, poddają się zabiegom upiększającym, pielęgnują swoją urodę, zwracają uwagę na trendy panujące w modzie, ale nie walczą z mijającym czasem za wszelką cenę. Lubią swoją dojrzałość i są dumne z jej oznak. Dojrzałe kobiety czują się pewnie bez względu na wiek, ilość wnuków czy zmiany zachodzące w ich ciałach. Czują się piękne, bo takie są i chcą, aby inni takie właśnie je widzieli.

materiały partnera materiały partnera

Dojrzała znaczy wolna

Wolna od kompleksów, stereotypów, porównań i konwenansów. Dojrzała kobieta w XXI wieku wychodzi naprzeciw światu i nie pozwala sobie na to, aby pozostać niezauważona. Chce poznawać świat, odkrywać nowe umiejętności, poszerzać horyzonty, czuć się swobodnie w świecie nowinek technologicznych, które stają się jej sprzymierzeńcami, a nie wrogami. Świadoma dojrzałość pozwala na poczucie, że nigdy nie jest za późno na rozwijanie swoich pasji, na naukę, spełnianie swoich marzeń i wolność. Wolność, która sprawia, że czujemy wiatr we włosach i wierzymy w to, że mamy cały świat u stóp.

Dojrzała znaczy odważna

Wiele kobiet po przekroczeniu 40, 50, a nawet 60 roku życia zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że teraz mogą pozwolić sobie na więcej, że nie boją się krytyki i oceny innych, że dojrzałość pozwala im na… bycie sobą. To poczucie sprawczości i przepełniające uczucie stanowienia o sobie, pozwala odkryć ogromne pokłady odwagi. Nic więc dziwnego, że dojrzałe kobiety zaczynają nowe zawody, nie boją się eksperymentować z modą, zbierają się na odwagę spełniania swoich marzeń i odkrywają w sobie tłumione przez wiele lat pasje spełniając się w sztuce, podróżowaniu, działalności charytatywnej czy… sporcie. Tak, tak odwaga dodaje sił i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Dojrzała znaczy widoczna

Bycie odważną to również bardzo często dla dojrzałych kobiet bycie widoczną. I nie chodzi tu tylko o awangardowy strój, kolorowe oprawki okularów czy oryginalną biżuterię (choć również i o to!), ale także o bycie widoczną w społeczeństwie. Do tej pory dojrzałość kojarzyła się z niewidzialnością i wycofaniem, ale współczesne dojrzałe i odważne kobiety chcą, aby dostrzegano to, co robią i aby słyszano to, o czym mówią. Dlatego widzimy je wciąż aktywne zawodowo, nierzadko na kierowniczych stanowiskach, słyszymy ich eksperckie głosy, są inspiracją dla swoich rówieśniczek, ale również dla młodych kobiet szukających autorytetów.

Dojrzała znaczy świadoma

Dojrzałość ma tę zaletę, że wiele z nas przestaje się ciągle porównywać z innymi i coś udowadniać – w końcu jesteśmy świadome swojej wartości, swojego doświadczenia zawodowego oraz życiowego i tego, że mamy prawo mieć własne poglądy.

„Dojrzałość daje mądrość i wiedzę o ludziach, o tym komu i jak można pomóc. Dojrzałość to umiejętność odróżniania rzeczy ważnych od mniej istotnych, skupienia się na tym co ważne. Dojrzała kobieta stara się być czuła nie tylko dla innych, ale także dla siebie - docenia czułość” – mówi Krystyna Kofta, pisarka, malarka i przyjaciółka marki Yonelle, a jej słowa są właśnie kwintesencją świadomości, której kobiety nabierają razem z dojrzałością.
A dla ciebie czym jest dojrzałość? Zadawałaś sobie kiedyś to pytanie? Umiesz na nie odpowiedzieć?

materiały partnera materiały partnera

Dojrzałe damy Yonelle

10 lat temu Jolanta Zwolińska, biolog i Małgorzata Chełkowska, doktor nauk chemicznych, stworzyły markę Yonelle. Pasja, wiedza, doświadczenie i wrażliwość na oczekiwania oraz potrzeby współczesnych kobiet stały się początkiem innowacyjnej marki kosmetycznej wyspecjalizowanej w odmładzaniu i pielęgnacji. Marka Yonelle jest niezwykle dumna ze społeczności kobiet, którą zebrała wokół siebie przez 10 lat działalności i z tego, że jej kosmetyki stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na polskim rynku. Z okazji okrągłej rocznicy urodzin Yonelle powstał wyjątkowy obraz literacki „Damy Yonelle”, który stworzyła Krystyna Kofta.

Za sprawą tego wyjątkowego dzieła, autorka ukazała portrety współczesnych kobiet mówiących o dojrzałości, swojej sile i kobiecości. Obraz został przeniesiony na jedwab i stworzono z niego limitowaną edycję apaszki, a jego fragmenty pojawiły się na jubileuszowych opakowaniach kosmetyków Yonelle – bestsellerowym kremie Infusion Lift Cream N°1 oraz na pierwszym zapachu Eau de Parfum by Yonelle.

materiały partnera materiały partnera

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze