1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Czas na wiosenne odżywienie: rusza czwarta edycja Slow Space by PUMA

Czas na wiosenne odżywienie: rusza czwarta edycja Slow Space by PUMA

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 zdjęć
Podczas gdy świat stale i z uporem przyspiesza, twórcy projektu Slow Space wraz z marką PUMA konsekwentnie namawiają nas, by zwolnić. Z hasłem „wiosenne odżywienie” na ustach, zapraszają do Gdańska. Już po raz czwarty projektują przestrzeń, w której - korzystając z wiedzy najlepszych w kraju ekspertów z różnych dziedzin - będziemy mogli holistycznie zadbać o swój dobrostan. Na poziomie ciała, duszy i umysłu.

Inicjatywa Slow Space od kilku sezonów wędruje po kraju. Do tej pory odwiedziła już Warszawę, Kraków i Wrocław. Od samego początku patronuje jej sportowa marka PUMA, która jako główny partner wydarzenia od dawna, za pośrednictwem różnorodnych kampanii oraz współprac z inspirującymi ambasadorkami, wspiera inicjatywy młodych, rozwijających się ludzi na całym świecie, kształtując i budując w nich pewność siebie oraz zachęcając do podejmowania kolejnych kroków w drodze po swoją lepszą przyszłość.

(Fot. Materiały prasowe) (Fot. Materiały prasowe)

Siłą tego projektu jest możliwość łączenia najlepszych specjalistów z ludźmi w całej Polsce. Jest on przestrzenią otwartą dla wszystkich bez wyjątków. „Chciałam uniknąć bariery finansowej, która często wpływa na naszą decyzję o rezygnacji ze wsparcia konkretnego eksperta, w szczególności w czasach kryzysu.” tłumaczy Aleksandra Kwiatkowska, pomysłodawczyni idei Slow Space. Udział w zajęciach będzie mógł wziąć każdy, kto się na nie wcześniej zapisze oraz wpłaci symboliczną kwotę w wysokości 20 zł. Dochód z całego miesiąca funkcjonowania przestrzeni zostanie przekazany na Fundację „FOSA”.

Slow Space, czyli co?

Slow Space by PUMA to przede wszystkim ludzie i społeczność. Idea została stworzona przez założycielkę platformy Slow Living Poland oraz nauczycielkę jogi, Aleksandrę Kwiatkowską. W projekcie bierze udział najlepsza, wykwalifikowana kadra ekspertek oraz trenerek z dziedzin takich jak: psychologia, neurochemia, biologia, design, poczucie bezpieczeństwa i dobrostanu w przestrzeni, pielęgnacja ciała i twarzy, fizjoterapia, ajurweda, różne odmiany jogi, a także pilates, które stanowią treningowy core w przestrzeni.

Koncept szukania punktów styku między wartościowym, merytorycznym przekazem a lekką, przystępną i atrakcyjną dla jak najszerszego grona odbiorców formą, czyni tę inicjatywę szczególnie bliską naszemu redakcyjnemu sercu.

Na łamach magazynu Zwierciadło oraz serwisu Zwierciadlo.pl staramy się robić to samo. W przeciwieństwie do twórczyń projektu Slow Space, nie mamy niestety jednak możliwości spotykać się z wami na co dzień w realu. A właśnie w tym tkwi siła idei wellbeingowego projektu patronowanego przez markę PUMA - w przepływie szczerej, pozytywnej energii międzyludzkiej. „Nasza przestrzeń to wspierająca się społeczność, to komunikacja oparta na zaufaniu, zrozumieniu, to przede wszystkim relacje. Myślę, że (nieskromnie mówiąc) na tym polega sukces Slow Space by PUMA. Stworzyliśmy „rodzinę”, która wspólnie chce dać ludziom przestrzeń na jakościowe zadbania o siebie, na samorozwój i zatrzymanie.” – mówi Ola Kwiatkowska.

Każda kolejna edycja niesie ze sobą nowy temat przewodni, który rozwijany jest podczas organizowanych zajęć. Tym razem pod lupę wziętą wielowymiarowe hasło „odżywienie”. Co się za nim kryje?

Odżywienie hasłem tegorocznej edycji Slow Space PUMA

Najbardziej oczywiste rzeczy bywają tymi, które najtrudniej opanować w wymiarze praktycznym. No bo o tym, że witalność ciała i duszy w dużej mierze zależne są od naszego nastawienia, wszyscy doskonale wiemy nie od dziś. Ale co zrobić, aby nastawienie to było odpowiednie? Co nas karmi, a o co nam szkodzi? Właśnie na te pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi w gdańskiej przestrzeni Slow Space powered by PUMA.

(Fot. Materiały prasowe) (Fot. Materiały prasowe)

„Odżywiamy się nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. Dla mnie poszukiwanie balansu w obu tych obszarach jest niezwykle istotne i to tym zetknięciem będziemy się razem z moją współtowarzyszką warsztatów Martą Niedźwiecką zajmować. Będzie o zdrowej rutynie, czułej dyscyplinie, ale również lenistwie i nauce odpuszczania, czyli wszystkim tym co robi nasze życie żywym i wartościowym.” tłumaczy Dr Joanna Jurga, jedna z prelegentek nadchodzącego wydarzenia.

Czas na konkrety, czyli wszystko, co musicie wiedzieć o czwartej edycji Slow Space by PUMA

Wiosenna edycja wystartuje 6 maja i potrwa aż do 1 czerwca. Gdzie? W gdańskim PLENUM przy znanej nie tylko mieszkańcom Trójmiasta ul. Elektryków. Zajęcia w gronie starannie wyselekcjonowanych specjalistek, nauczycielek i trenerek odbywać się będą przez 6 dni w tygodniu, z których (prawie) każdy rozpoczynać będziemy aktywnością sportową. Wtorki oraz czwartki dedykowane są bowiem konsultacjom 1:1, a w soboty prowadzone będą warsztaty grupowe.

Treningi na macie poprowadzą: Aleksandra Kwiatkowska (joga), Magdalena Janik (joga), Felicja Flicińska (joga), Agnieszka Sobisz (neuro-joga), Kornelia Samanta-Składzień (pilates) i Karolina Libelt (pilates). Na merytorycznych warsztatach zaś, spotkać będzie można Martę Niedźwiecką, dr Joannę Jurgę, Aleksandrę Knaflewską (Na Temat Piękna) oraz dr Joannę Wojsiat. Ostatnia z nich, zapytana o wartości, które chciałaby przekazać społeczności Slow Space odpowiada - „Dbanie o siebie jako podstawa wewnętrznej harmonii, ale kluczowe, aby było to po swojemu, budując własne rutyny z łagodnością do siebie, bez chronicznego porównywania się do innych.”. Program uzupełnią konsultacje indywidualne - fizjoterapia z Joanną Piórek-Wojciechowska oraz ajurweda z Marią Pronobis.

P.S. Zapisy na zajęcia startują 25 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o projekcie oraz formularz zapisów dostępny jest na stronie: ww.slowspacebypuma.com.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze