1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Jedyny koncert zespołu Gossip w Polsce

materiały prasowe
materiały prasowe
Gossip ze słynną Beth Ditto wystąpi 22 listopada na warszawskim Torwarze. Występ związany będzie z promocją piątego albumu w dyskografii grupy "A Joyful Noise".

Wydany nakładem Sony Music krążek swoją premierę ma 22 maja. Materiał wyprodukował Brian Higgins , odpowiedzialny za brzmienie takich gwiazd jak Kylie Minogue czy Pet Shop Boys, a przedsmakiem wypracowanego z nim brzmienia są przebojowe single „Perfect World” i najnowszy – „Move In the Right Direction”.

Łącząc w swojej twórczości elementy muzyki soul, gospel, rock, funk, disco, punk z namiętnością i młodzieńczym buntem, Gossip rozpoczęli działalność w 1999 roku w Olympii w stanie Washington (USA). Na odkrycie czekali aż do 2006 roku kiedy ich trzeci album “Standing In the Way of Control” odkryli najpierw słuchacze w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zespół nie schodzi z ust wielbicieli muzyki alternatywnej: a to za sprawą kolejnych albumów („Music For Men” z 2009 roku rozeszło się w ilości miliona egzemplarzy!), a to solowych dokonań Beth Ditto muzycznych: taneczna EP-ka nagrana w ubiegłym roku z Simian Mobile Disco i pozamuzycznych: kampania reklamowa MAC Cosmetics.

Nowy album powstawał w studiach Xenomania w Wielkiej Brytanii i KBC Studios amerykańskim Portland.  Jak twierdzi zespół – nosi wszystkie znaki charakterystyczne dla twórczości Gossip – choć nie brak tu brzmieniowych eksperymentów i ciągłego odkrywania na nowo swojej tożsamości. Z pomocą Higginsa stworzyli swój własny rodzaj muzyki pop. Jak mówi Ditto: „Przez cały rok nie włączałam radia, słuchałam tylko ABBY”. I nowy materiał ma duże szanse spodobać się właśnie tym fanom, którzy nie boją się brzmieniowych eksperymentów Gossip.

Na stronie zespołu dostępny jest już nowy teledysk formacji do utworu "Move In The Right Direction". Polecamy:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze