1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Wim Wenders i Nick Cave we Wrocławiu

Wim Wenders i Nick Cave we Wrocławiu

Nick Cave – gwiazda światowego rocka – wystąpi z zespołem Grinderman podczas 11. MFF Era Nowe Horyzonty. Widzowie festiwalu będą mogli poznać nie tylko jego twórczość, ale także obejrzeć najnowszy film Wima Wendersa – reżysera, w którego trzech filmach wystąpił Nick Cave. Podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędą się cztery pokazy specjalne filmu Wendersa, dedykowanego Philippine "Pinie" Bausch.

Znane są związki Nicka Cave’a z kinem. Wystarczy przypomnieć, że muzyk wystąpił w takich filmach Wima Wendersa, jak: Niebo nad Berlinem, Aż na koniec świata, Tak daleko, tak blisko.  11. MFF Era Nowe Horyzonty – największy polski festiwal filmowy – będzie doskonałą okazją do poznania twórczości obu artystów.

Podczas festiwalu odbędą się cztery pokazy specjalne najnowszego filmu Wima Wendersa pt. Pina. To pierwszy artystyczny film zrealizowany w technice 3D, który odkrywa dla kina jej zupełnie nowe możliwości. Poświęcony został Pinie Bausch – legendarnej niemieckiej tancerce, choreografce i reformatorce tańca współczesnego. Film, stanowiący niezwykły kolaż sztuki kina, sztuki tańca i sztuki teatru, był wielkim wydarzeniem tegorocznego festiwalu w Berlinie i spotkał się z niezwykle przychylnym przyjęciem mediów. Podczas MFF ENH film będzie pokazywany w dniach 22, 23, 29 i 30 lipca o godzinie 19.00 w kinie Helios. Oficjalna polska premiera filmu odbędzie się zaś we wrześniu.

Zespół Grinderman ze swoim frontmanem – Nickiem Cavem – przyjadą do Wrocławia promować swój nowy album, pt. Grinderman 2. Ich występ, będący główną muzyczną atrakcją jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, jakim jest festiwal Era Nowe Horyzonty, który rok rocznie gromadzi znawców i amatorów kina oraz niestandardowych wydarzeń muzycznych, odbędzie się 29 lipca na Wyspie Słodowej. Będzie to pierwszy i jedyny koncert zespołu Grinderman w Polsce. Bilety w sprzedaży od 25 marca.

Bilety na koncert Grindermana w sprzedaży od 25 marca na stronie oraz w . Ceny biletów do 30 czerwca wynoszą od 100 do 180 zł, od 1 lipca natomiast od 120 do 210 zł.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Horyzonty to największy festiwal filmowy i jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Jego 11. edycja odbędzie się w dniach 21 – 31 lipca br. we Wrocławiu. Festiwal prezentuje niekonwencjonalne kino autorskie, filmy poszukujące nowego języka, ciekawej formy i tematów nieobecnych w produkcjach głównego nurtu. Oprócz projekcji filmowych, na festiwalu zobaczyć można liczne wystawy i spektakle oraz wziąć udział w koncertach, wykładach i warsztatach. Bogaty program festiwalu składa się na spójną, interdyscyplinarną propozycję artystyczną.  Więcej informacji na stronie .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze