1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Kolekcja MUSES jesień-zima 2017/2018

Kolekcja MUSES jesień-zima 2017/2018

Zobacz galerię 13 Zdjęć
Motywem przewodnim jest las symbolizujący źródło życia i niepohamowane siły przyrody, w których piękno, dzikie instynkty i sensualne doświadczenia tworzą harmonijne, ale nierzadko też zaskakujące formy i faktury.

W sezonie A/W 2017-18 marka MUSES zabiera nas w fascynującą podróż w głąb dzikiej, kobiecej natury. Pośród leśnych zakamarków gra światła i cieni rzucanych przez drzewa roztacza wokół aurę tajemniczości, a mnogość kształtów, barw i struktur budujących świat natury dają świadectwo tej niespożytej energii ziemi.

Kobieta MUSES jest świadoma siebie, a jednocześnie pełna niedopowiedzeń, sekretów i dzikiej siły. Projektantka marki, Aleksandra Dziura, stworzyła kolekcję A/W 2017-18  inspirując się taką właśnie kobietą: nieuchwytną, nonszalancką, naturalnie piękną, która śledzi bieżące trendy i na ich bazie tworzy swój własny styl.

Kolorystyka kolekcji i formy zdecydowanie nawiązują do leśnych opowieści, co wyraźnie widać w zastosowanej kolorystyce i formach. Pośród fasonów odnajdziemy modne szyfonowe sukienki długości 7/8, mięsiste, szerokie szwedy, czy precyzyjnie skrojone garnitury. Wiązania pod szyją, rzędy guzików w towarzystwie ciekawych sznurowań i falban, to tylko część intrygujących detali charakterystycznych dla konceptu MUSES.

Jesienno-zimowe sylwetki proponowane przez markę bezsprzecznie zdominowały głębokie tony granatu, odcienie bordo, beże z musztardowymi nutami i fiolety. Blask legendarnego kwiatu paproci ze słowiańskich wierzeń ukrył się w metalicznym blasku skóry, złotych dodatkach i połyskliwych printach. Rożnorodność natury przejawia się również w zastosowanych tkaninach – od ciężkich, mięsistych materiałów, przez grube, wełniane dzianiny, aż po delikatne, drobne sploty i transparentne szyfony. Ciekawe wycięcia odsłaniające ciało, finezyjne falbany, przeźroczyste panele, czy zastosowana asymetria utrzymują kolekcję w duchu zaczepnej, awangardowej kobiecości.  Wszystkie te elementy na bazie klasyki budują dynamiczną i spójną linię, która w swoim centrum stawia kobiecą moc.

Kampania wizerunkowa mocno nawiązuje do przewodniej inspiracji lasem, w którym króluje nieokiełznana natura, a zastosowany w roli tła mech podbudowuje niemal mistyczny klimat uchwycony przez zdolną fotografkę, Aleksandrę Szewczul.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze