1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Skóra Almodóvara od Jeana Paula Gaultiera

Kostiumy do najnowszego filmu Almodóvara "Skóra, w której żyję" zaprojektował wizjoner i enfant terrible współczesnego świata mody, były współpracownik m.in. Pierre’a Cardina i jeden z ulubionych projektantów Madonny - Jean Paul Gaultier.

Francuz nie po raz pierwszy flirtuje z branżą filmową i hiszpańskim reżyserem. Już w latach 90. stworzył kostiumy m.in. do "Kucharza, złodzieja, jego żony i jej kochanka" Petera Greenawaya i "Miasta zaginionych dzieci" duetu Marc Caro - Jean Pierre-Jeunet. Z Pedro Almodóvarem współpracował natomiast przy filmach "Kika" i "Złe wychowanie". Jednak najbardziej znany jest jego projekt skąpego "bandażowego" kostiumu dla Milli Jovovich w "Piątym elemencie" Luca Bensona, który mocno zapadł w pamięć kinomanom na całym świecie.

W "Skórze, w której żyję" widzowie zobaczą z kolei ściśle przylegający do ciała strój, który nosi piękna Elena Anaya, nowa muza Almodóvara. Będąca swojego rodzaju drugą skórą kreacja odgrywa w filmie niepoślednią rolę i perfekcyjnie współgra z atmosferą pełnego erotycznego napięcia thrillera, którą udało się stworzyć twórcy "Porozmawiaj z nią".

Czy projekt Gaultiera ma szansę powtórzyć sukces kreacji dla Jovovich i stać się popkulturową ikoną? To okaże się już wkrótce - film wchodzi do kin 16 września. Jednak już dziś wiadomo, że na Elenie Anai prezentuje się fenomenalnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze