1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Masaż gorącymi muszlami

123RF.com
Niektórzy z nas wierzą, że, przykładając do uszu muszle, można usłyszeć szum morza. Relaksujący masaż muszlami to znakomity sposób, by się odprężyć i choć myślami przenieść na rozgrzaną plażę.

Z głębi mórz i oceanów pozyskiwane są bardzo cenne surowce kosmetyczne. Muszle zbierane są u wybrzeży Filipin, następie polerowane i wygładzane, tak by nie było na nich żadnych nierówności. Idealnie gładkie muszle nie absorbują kurzu, olejków czy zrogowaciałego naskórka, są więc idealnie czyste. Pierwotnie były one zbierane dla małż, a następnie wyrzucane.

Jak wygląda masaż muszlami?

Pierwszym etapem zabiegu jest aplikacja do wnętrza muszli żelu wraz z aktywatorem. Specjalny żel bogaty jest w algi morskie i wodorosty, a aktywator jest mieszanką wody, soli morskiej i olejków. Skład jest więc całkowicie naturalny i bezpieczny dla skóry.

Na skutek aplikacji żelu do wnętrza muszli emitują one silnie odprężająco ciepło. Muszle układane są na specjalnych punktach naszego ciała, czyli tzw. Czakrach by uwolnić zablokowaną energię. Stopniowo przesuwane po ciele oddają swoje ciepło i ochładzają się. Po wymasowaniu całego ciała, końcowym etapem zabiegu może być nałożenie nawilżającej maski.

Przeczytaj również o masażu bambusowym

Korzyści z masaż muszlami

Masaż muszlami należy do masaży głęboko relaksujących. Nie odchudzi nas i nie zlikwiduje cellulitu, ale zadba o naszą kondycje psychiczną. Przywraca harmonię, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. W codziennej bieganinie często zapominamy, że każdy organizm do sprawnego funkcjonowania potrzebuję równowagi fizycznej, ale i psychicznej.

Emitowane przez muszle ciepło idealnie wpływa na zmęczone i napięte mięśnie. Długie godziny przed komputerem, brak ruchu i stres sprawiają, że mięśnie często są napięte niczym struny, a z czasem zaczyna nam dokuczać ból. Delikatny dotyk wygładza naskórek, poprawia krążenie krwi i limfy. Wydzielany podczas rozgrzewania się muszli węglan wapnia wpływa na regeneracje skóry, przywraca jej blask i gładkość. W efekcie skóra wydaje się być o wiele młodsza.

Relaksujący masaż muszlami to nowość, ale oferowany jest przez coraz większą liczbę gabinetów Spa i odnowy biologicznej. Skoro masaż ciepłymi kamieniami cieszy się tak dużym powodzeniem, to może wkrótce i rozgrzewające muszle staną się wielkim hitem wśród masaży.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze