1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Mała Aoki i wielkie Tokio

"Aoki" wydawnictwa Format to prawdziwy majstersztyk: pięknie wydana, pełna interaktywnych zabaw książeczka, która wprowadza w świat Japonii

W dzieciństwie zachwycały mnie książki, w których bohaterowie się ruszali, krajobrazy były trójwymiarowe, a każdą postacią można było poruszać, przesunąć, dotknąć. Potrafiłam oglądać te książki godzinami. Podobnie jest z "Aoki" autorstwa Annelore Parot, książeczką, która opowiada o przygodach kokeshi, czyli małej drewnianej laleczki.

Na każdej stronie coś się dzieje, każda zawiera w sobie zadanie do wykonania, zagadkę do odgadnięcia, obrazek do odchylenia, podejrzenia i zachwycenia się. Jest to tak pięknie i starannie zrobiona interaktywna książka, że mogłaby uchodzić za literacką grę dla małych dziewczynek.

"Aoki" to też lektura o wymiarze edukacyjnym. Podążając malutkimi kroczkami ślicznej i eleganckiej laleczki, poznajemy Tokio, a w nim znajdziemy sklepy z tysiącem drobiazgów, ogrody zen i małe japońskie domki, szybkie pociągi i metro pełne stłoczonych w nim jak sushi osób.

Aoki pokazuje nam świat Japonii, jego specyfikę, a jednocześnie zachwyca prostotą w sposobie jego pokazywania. na ostatniej stronie czeka nas niespodzianka, dlatego warto czytać dziecku książeczkę po zapadnięciu zmroku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze