1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Mała Aoki i wielkie Tokio

"Aoki" wydawnictwa Format to prawdziwy majstersztyk: pięknie wydana, pełna interaktywnych zabaw książeczka, która wprowadza w świat Japonii

W dzieciństwie zachwycały mnie książki, w których bohaterowie się ruszali, krajobrazy były trójwymiarowe, a każdą postacią można było poruszać, przesunąć, dotknąć. Potrafiłam oglądać te książki godzinami. Podobnie jest z "Aoki" autorstwa Annelore Parot, książeczką, która opowiada o przygodach kokeshi, czyli małej drewnianej laleczki.

Na każdej stronie coś się dzieje, każda zawiera w sobie zadanie do wykonania, zagadkę do odgadnięcia, obrazek do odchylenia, podejrzenia i zachwycenia się. Jest to tak pięknie i starannie zrobiona interaktywna książka, że mogłaby uchodzić za literacką grę dla małych dziewczynek.

"Aoki" to też lektura o wymiarze edukacyjnym. Podążając malutkimi kroczkami ślicznej i eleganckiej laleczki, poznajemy Tokio, a w nim znajdziemy sklepy z tysiącem drobiazgów, ogrody zen i małe japońskie domki, szybkie pociągi i metro pełne stłoczonych w nim jak sushi osób.

Aoki pokazuje nam świat Japonii, jego specyfikę, a jednocześnie zachwyca prostotą w sposobie jego pokazywania. na ostatniej stronie czeka nas niespodzianka, dlatego warto czytać dziecku książeczkę po zapadnięciu zmroku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze