1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Powiew Japonii – szef kuchni Nobu Matsuhisa z wizytą w Polsce

Powiew Japonii – szef kuchni Nobu Matsuhisa z wizytą w Polsce

Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe)
Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe)
Prawie trzy lata minęły od otwarcia Nobu Warsaw – hotelu z restauracją oferującą dania oparte na przepisach japońskiego szefa kuchni Nobuyuki „Nobu” Matsuhisy, który z prostych składników tworzy kulinarne dzieła sztuki. Już za chwilę będziemy mieli okazję skosztować niepowtarzalnych dań stworzonych pod przewodnictwem samego mistrza – Nobu odwiedzi Warszawę.

Nobuyuki Matsuhisa zasłynął jako mistrz kuchni fusion łączącej tradycyjne dania japońskie z peruwiańskimi składnikami, a jego popisowa potrawa to czarny dorsz w miso. Nobu zagrał także małe role w trzech filmach, w tym w produkcji „Kasyno” (1995) u boku Roberta de Niro, który… został także jego biznesowym partnerem. Mężczyźni wraz z Meirą Teperem i we współpracy z Drew Nieporentem otworzyli w 1994 roku sieć restauracji (a później także hoteli) Nobu, której lokale znajdują się na całym świecie – także w Polsce.

Nobu Hotel Warsaw został otwarty w sierpniu 2020 roku, oferując m.in. pokoje i apartamenty, restaurację i bar Nobu, pierwszy w historii Sakebar by Nobu czy nowoczesną przestrzeń konferencyjną. Warta uwagi jest szczególnie restauracja, której dania oparte są na przepisach samego mistrza Matsuhisy. Japoński szef kuchni już wkrótce sam pojawi się w Warszawie, a podczas jego wizyty miłośnicy innowacyjnej kuchni japońskiej w nowym stylu będą mieli niepowtarzalną okazję skosztować dań stworzonych pod jego przewodnictwem.

Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe) Nobuyuki Matsuhisa (Fot. materiały prasowe)

Wizyta Nobu zaplanowana jest na 3–5 czerwca 2023 r., a w jej ramach przewidziano specjalną edycję brunchu „Nobu Sundays”, serwowane codziennie lunche oraz wydarzenia wieczorne, podczas których goście Restauracji Nobu będą delektować się kultowymi daniami. Na kolacjach usłyszymy DJ-skie mixy z ekskluzywnej playlisty Nobu Warsaw, a brunch będzie połączony z występem na żywo zespołu Laura Jazz Band.

To co – rezerwujecie stolik?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze