1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Psychologia
 4. >
 5. Jak osiągnąć cel?

Jak osiągnąć cel?

123rf.com
Czy wiesz, na czym ci zależy? Czy masz jasno określone i wyznaczone cele? Jak je realizować?

Oto kilka wskazówek,jak osiągnąć cele w życiu, pracy i związku.

 1. Zacznij od uwierzenia w to, że możesz dostać to, czego chcesz. Możesz zrealizować to, na czym ci zależy. Ci, którzy osiągają wyznaczone cele, robią to, bo wierzą, że to jest możliwe.
 2. Zawsze mierz wyżej i chciej więcej, niż pierwotnie planowałaś. Jeśli marzysz o podwyżce, czemu nie pomyślisz o lepszym stanowisku? Jeśli marzysz o randce, może od razu zaplanujesz romantyczny weekend z ukochanym?
 3. Przemyśl swój cel. Czy naprawdę ci na nim zależy? Co kieruje tobą, by go osiągnąć? Pasja, ambicja, miłość? A może to tylko kaprys? Chcesz nauczyć się szybko języka niemieckiego, ale do czego jest ci on potrzebny? Do pracy czy na wakacje? Im ważniejszy dla ciebie cel tym silniejsza twoja motywacja.
 4. Zapisz wszystkie swoje cele. Podziel je na kategorie. Co dotyczy twojej pracy, co związku, co twoich zainteresowań? Ustaw je w kolejności od najważniejszego.
 5. Wyobraź sobie, że już osiągnęłaś ten cel.Jak się z tym czujesz? Gdzie jesteś? Z kim jesteś? Jaka jesteś? Czy podoba ci się, że masz to, czego chciałaś?
 6. Podziel swój cel na kilka mniejszych. Czy możesz swój cel osiągnąć etapami? Jeśli chcesz np. nauczyć się niemieckiego, zacznij od znalezienia kursu i nauczyciela, odłożenia pieniędzy, a potem wybierz kurs na tyle intensywny, by szybko zobaczyć efekty.
 7. Podziel się z kimś swoim pomysłem czy pragnieniem osiągnięcia celu. Może okazać się, że zdobędziesz osobę, która w realizacji celu może ci pomóc. Jeśli chcesz schudnąć, zapisz się z koleżanką na aerobic – we dwie będziecie się nawzajem motywować. Jeśli marzysz o podwyżce, porozmawiaj z doradcą personalnym, może podpowie ci, jak to osiągnąć.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze