1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak żyć lepiej

123rf.com
Chcesz, żeby twoje dni były szczęśliwsze i bardziej znaczące? Nie potrzebujesz wcale wielkiej i dramatycznej zmiany. Wystarczą małe, ale konsekwentne kroki, prowadzące do nowych dobrych nawyków.

1. Rozpoczynaj dzień od medytacji lub modlitwy

Poranna medytacja lub modlitwa sprawiają, że jesteś bardziej wyciszona, wewnętrznie ześrodkowana a także bardziej uziemiona. Chwila refleksji i skierowanie uwagi do wewnątrz skutkują większym dystansem do rzeczywistości.

2. Pozwalaj sobie na przyjmowanie pomocy

Naucz się przyjmować pomoc i pozwól sobie cieszyć się z tego, że ktoś cię wspiera. Poczuj, że zasługujesz na ułatwienia i na to, żeby żyło ci się lekko i przyjemnie. Twój stosunek do ludzi pokazuje, jak odnosisz się do praw rządzących wszechświatem. Jesteś otwarta, pełna zaufania i chętna, by przyjmować dary?

3. Bądź życzliwa dla innych

Będąc pomocna i życzliwa dla innych, jesteś taka również dla siebie. Wystarczy miłe słowo czy mały gest, żeby podnieść swoje wibracje oraz innej osoby.

4. Zrób krok w kierunku ważnego dla siebie celu

Zrób listę wszystkiego, czego kiedykolwiek chciałabyś spróbować w życiu. Wybierz trzy najważniejsze cele na ten czas i każdego dnia zrób jeden mały krok w kierunku jednego z nich.

5. Bądź na siebie uważna w ciągu całego dnia

Podczas dnia jak najczęściej zwracaj się do wewnątrz. Bądź świadoma swoich myśli, napięć w ciele i każdej reakcji. Od czasu do czasu weź głębszy świadomy oddech, a najlepiej kilka.

6. Okazuj miłość swoim bliskim

Często zdarza się, że właśnie najbliższych nam ludzi nie doceniamy. Nie potrafimy cieszyć się z tego, że z nami są i nie pamiętamy o tym, żeby okazywać im uczucia. Mów, jak bardzo kochasz swojego partnera dzieci i inne bliskie ci osoby. Nie bój się dzielić swoimi uczuciami.

7. Określ, co cię wzmacnia a co osłabia

Zapisz wszystko, co robisz podczas swojego typowego dnia i obok postaw plus lub minus. Określ, co jest dla ciebie dobre a co złe. Zastanów się, co możesz zrobić, żeby tego, co cię osłabia było jak najmniej.

8. Prowadź dziennik wdzięczności

Każdego dnia zapisuj w nim przynajmniej trzy rzeczy, za które możesz być wdzięczna. Jednego dnia może to być ciepły prysznic, który wzięłaś po pracy a innego kolacja z partnerem albo premia, którą zostałaś doceniona przez szefa.

9. Rewiduj ludzi w swoim życiu

Ludzie, z którymi spędzasz czas, mają ogromny wpływ na twoje samopoczucie. Pomyśl, którzy twoi znajomi wspierają cię i sprawiają, że się rozwijasz, a którzy ściągają cie w dól. Z tych drugich zrezygnuj.

10. Twórz listę małych sukcesów

Na bieżąco spisuj, co ci się udało zrobić, żeby osiągnąć swoje cele i sprawić, żeby twoje życie miało lepszą jakość. Miej świadomość, w którym kierunku zmierzasz.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze