1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Znaczenie imion kobiecych (2)

Znaczenie imion kobiecych (2)

123rf.com
Pada jako pierwsze, kiedy się przedstawiamy, czyli komunikujemy innym, kim jesteśmy. Często zresztą wymawiamy je po słowie „jestem”. Określa nas, nadaje nam charakter

Aleksandra – dynamiczna, odznaczająca się wewnętrzną mocą. Trudno nadążyć za jej biegiem myśli. Potrzebuje szerokich kontaktów ze światem.Pragnie niezależności i ma skłonność do wplątywania się w niebezpieczne przygody. Lubi być panią sytuacji. Jest prawdomówna, z pewnością nie zrobiłaby kariery w dyplomacji. Niecierpliwa, gdy sprawy przyjmują niesprzyjający dla niej obrót. Bardzo logiczna a także zmysłowa i seksowna.

Agata – choleryczka o wielkim sercu. Miewa niekontrolowane reakcje, jej zapalczywość szybko jednak mija i staje się osobą wrażliwą na potrzeby innych i chętną do pomocy. Źle znosi rutynę i pracę w określonych godzinach. To wolny duch. Cele osiąga szybko i niestandardowo. Nie można przypisywać jej zdrowego rozsądku, raczej silną emocjonalność. W związkach potrzebuje jednocześnie wsparcia i kontrolowania. Bywa zaborcza i nieprzewidywalna. Ma twórczy umysł i często zdolności artystyczne.

Barbara – ciekawa osobowość. Wrażliwa na wszystko, co ją otacza. Charakteryzuje się zmysłem piękna, wyróżnia ją elegancja. Niezależna, kroczy własną ścieżką. W życiu kieruje się intuicją i rozumie motywacje innych ludzi. Sama jest powściągliwa i skryta. Ma tendencje do popadania w okresowe załamania psychiczne. Kocha książki i dobrą muzykę, dobrze idzie jej pisanie. Jest uroczo kapryśna i uwielbia flirtować.

Emilia – niemożliwie bezczelna, prawdziwe z niej chłopaczysko. Jednocześnie jednak odznacza się ogromną wrażliwością. Jest bystrą obserwatorką. Sprawia wrażenie, że posiadła tajemną wiedzę życia. Czarownica. Ma znakomitą pamięć i analityczny umysł. Dumna, mściwa i czasem gwałtowna. To królowa potrzebująca poddanych. Kiedy kocha, to na całego. W seksie i w miłości obowiązuje ją zasada „wszystko albo nic”. Często prowadzi burzliwe życie uczuciowe.

Julia uwodzicielska, pełna wdzięku, skryta, trochę nieśmiała. Nieco posągowa, unika kontaktu ze światem, a na pewno z tłumem. Może wydawać się nieco dzika. Emanuje chłodem, żeby nie pokazać, że coś wywiera na nią wrażenie. Charakteryzuje się arystokratycznymi manierami i wielką ciekawością świata. Żyje blisko natury i ma dar przewidywania przyszłości. Potrafi się przyjaźnić zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Przy wyborze partnera życiowego kieruje się ostrożnością. Źle znosi zdradę, porażki, odrzucenie. Podatna na zranienia.

Małgorzata – jest zmienna. Marzycielka, entuzjastka, ma skłonność do nagłych olśnień. Odkłada na jutro to, co ma zrobić dzisiaj. Byle co wprawia ją w drżenie. Łatwo się zniechęca i może uciekać przed życiowymi wyzwaniami. Gdy egzystencja staje się dla niej zbyt trudna zamyka się w swoim świecie. Czasem biernie przyjmuje wydarzenia, a czasem reaguje natychmiastowo i wybuchowo. Lubi przepowiednie i astrologię. Jest nieśmiała, czuła i opiekuńcza. Nie znosi samotności. Cechuje ją magnetyzm.

Marta – silna psychicznie i fizycznie. Nie lęka się przeszkód i trudów życiowych. Trochę męska w sposobie bycia, nie ulega wpływom innych. Wcześnie dorośleje, niewiele w niej dziecięcości. Bywa zaborcza i despotyczna. Gdy postawi przed sobą cel, osiągnie go. Lubi współzawodniczyć i przez to posiada wrogów, nie przejmuje się jednak tym. Jest przekorna i zawsze idzie własną ścieżką. Cechuje ją duża samodzielność i zaradność życiowa. Jest towarzyska, ale też interesowna. Ma w sobie żądzę posiadania i gromadzenia bogactw. Wobec mężczyzn wykazuje agresywność a w rodzinie lubi rządzić. Ma silny popęd seksualny.

Natalia – imię to obdarza dużymi ambicjami i nie mniejszymi możliwościami. To materialistka świetnie radząca sobie w rzeczywistości. Cechuje ją jasny logiczny umysł i umiejętność zachowywania zimnej krwi. Wykazuje się dużą pewnością siebie, jest nieufna, a na świat patrzy bardzo subiektywnie. Nie przyjmie za swojego pogląd innych. Trudno jej zmienić swoje zdanie. Źle znosi porażki i potrafi być mściwa. Słyszy podszepty intuicji, ale nie rezygnuje z intelektualnego podejścia do świata. Ma w sobie dużo wdzięku i cieszy ją prowadzenie domu.

O innych imionach kobiecych czytaj tutaj

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze