1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Czy decydować się na zmianę? - ćwiczenie

Czy decydować się na zmianę? - ćwiczenie

fot.123rf
Zmiany są częścią życia. Kiedy się im opieramy, dopadają nas w najmniej spodziewanym momencie. Ale jeśli same je inicjujemy, zaczynamy płynąć z nurtem.

To ćwiczenie pomoże ci zobaczyć plusy i minusy związane z dokonaniem zmiany albo z pozostaniem w tym samym miejscu.

Wybierz sferę życia, z którą będziesz teraz pracować. Weź kartkę papieru i przedziel ją pionową linią na dwie części. Po lewej stronie napisz: „Plusy pozostania w obecnej sytuacji”, po prawej: „Minusy pozostania w tej sytuacji”. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na wypełnienie dwóch kolumn. Następnie weź drugą kartkę i również podziel ją na dwie części. W lewej kolumnie napisz: „Plusy wprowadzenia zmiany”, a w prawej: „Minusy wprowadzenia zmiany”. Przyjrzyj się obu tabelkom. Czy więcej plusów widzisz w opcji pozostania w tym samym miejscu czy w opcji wprowadzenia zmian? Gdybyś miała podjąć decyzję, kierując się tymi logicznymi wyliczeniami, to co byś wybrała?

Na koniec zapytaj swojego serca, czy rzeczywiście jest to decyzja zgodna z tym, czego ono pragnie. Często, mimo że logika podpowiada nam jedną z opcji, intuicyjnie czujemy coś zupełnie innego. Jednak decyzja jak zawsze zależy od nas samych, od tego, który głos jest w nas silniejszy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze