1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Martyna Wojciechowska w poruszającej kampanii dla młodzieży. „Musimy działać już teraz”

Martyna Wojciechowska w poruszającej kampanii dla młodzieży. „Musimy działać już teraz”

Martyna Wojciechowska: „Osoby, które zmagają się z kryzysem psychicznym, często mówią, że czują, jakby traciły grunt pod nogami, jakby tonęły”. (Fot. mlodeglowy.pl)
Martyna Wojciechowska: „Osoby, które zmagają się z kryzysem psychicznym, często mówią, że czują, jakby traciły grunt pod nogami, jakby tonęły”. (Fot. mlodeglowy.pl)
Fundacja Martyny Wojciechowskiej opublikowała nowe wideo szerzące świadomość problemów psychicznych wśród młodzieży. „Prawie MILION młodych osób w Polsce może doświadczać kryzysu psychicznego. Potrzebują naszego wsparcia. Musimy działać już teraz” – czytamy w opisie.

Martyna Wojciechowska od lat jest zaangażowana w pomoc społeczną w Polsce i na świecie. Jej fundacja Unaweza pomaga głównie w dostępie do edukacji i opieki medycznej. Tym razem podróżniczka kieruje wsparcie ku młodzieży. „Projekt »Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym« powstał po to, żeby wspierać młodych. Żeby dać im głos, wysłuchać, powiedzieć »jestem«, wspierać, a nie oceniać, i pomóc sięgnąć po pomoc” – czytamy w poście Martyny na Instagramie.

Na kanałach mediów społecznościowych Martyna World, Fundacji Unaweza i Projektu „Młode Głowy” pojawiło się poruszające wideo, w którym stany depresyjne porównuje się do poczucia tonięcia.

Zainteresowanie tą problematyką wynikło z osobistych doświadczeń podróżniczki. „Też to kiedyś czułam. Miałam wrażenie, że każdego dnia zalewa mnie woda i nie mogę złapać oddechu. Rozpaczliwie rozglądałam się za kołem ratunkowym, które pozwoliłoby mi utrzymać się na powierzchni” – wyznała.

Projekt „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” zajmie się profilaktyką, edukacją, a także programem wczesnego reagowania. Fundacja objęła nim ponad 300 000 uczniów i uczennic, ale deklaruje, że to dopiero początek działań. „To, co teraz realnie możemy zrobić, to prewencja, zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przede wszystkim normalizowanie sięgania po pomoc. Wierzymy, że skuteczny system wczesnego reagowania może sprawić, że liczba dzieci podejmujących próby samobójcze będzie niższa” – czytamy w „Raporcie z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi” dostępnym na stronie projektu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze