1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

7 sposobów, aby fatalnie się czuć

123rf
Są pewne sposoby, żeby utrudnić sobie życie, zdołować się, „posilić” negatywną energią. Sięgnij po nie, a zanim się zorientujesz, twój nastrój skutecznie się pogorszy. Oto one.

1. Otaczanie się negatywnymi ludźmi

To narzekający, marudzący, krytykujący, złośliwcy, agresywni, zalęknieni, z niskim poczuciem wartości. Lepiej ich unikać.

2. Spędzanie zbyt dużej ilości czasu na Facebooku

To prosta droga do osamotnienia a nawet depresji. Jeśli poczujesz, że twoje życie towarzyskie nie tętni, wyloguj się czym prędzej z FB.

3. Ignorowanie sygnałów ciała

Jeśli znowu boli cię głowa, a ty sięgasz po tabletkę bez refleksji, jaka wiadomość z własnych nieświadomych obszarów próbuje się do ciebie przedostać, ryzykujesz brak kontaktu ze sobą, czyli kłopoty.

4. Kontrolowanie innych

To się zawsze kończy frustracją, bo zamiast miłości i troski, zostanie zwrócone ci odrzucenie i niechęć.

5. Tłumienie trudnych uczuć

Jeśli jesteś smutna, a udajesz wesołą, albo w środku kipisz złością, a na zewnątrz jesteś uprzejma, oszukujesz siebie. Inni oraz świat też będą to robić, co nie poprawi ci samopoczucia na co dzień.

6. Robienie kilku rzeczy jednocześnie

Brak koncentracji na aktualnym zadaniu uniemożliwia cieszenie się nim. Bycie w tu i teraz całkowicie precyzyjnie tworzy twoją przyszłość. Będzie taka, jak twoja teraźniejszość.

7. Życie w chaosie

Brak planu i sensownej organizacji czyni twoje życie stresującym. A efekty stresu, jak wiadomo, są opłakane. Zalecana jest profilaktyka.

Co pogłębia depresję? - TUTAJ

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze