1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Warsztaty teatralno-rozwojowe w Krakowie

Warsztaty teatralno-rozwojowe w Krakowie

4 lipca rusza projekt wakacyjny Letniej SZTUKarterii, który organizuje offowe centrum kultury ARSHARTER Siła Ludzkiego Talentu wraz z Fundacją Hothaus. Przez całe wakacje, w ramach projektu, odbywać się będą kilkudniowe kursy aktorskie, teatralne, taneczne oraz warsztaty na pograniczu teatru i innych sztuk.

Wszystkie kursy są znakomitym remedium na brak pewności siebie, rozładowanie napięć, odkrywanie swoich możliwości. Pozawalają też na zdobycie umiejętności przydatnych w codziennym, również zawodowym, życiu. Gwarantują przy tym dobrą zabawę.

Do współpracy zaproszono 12 osobowości – teatralnych i tanecznych, otwartych na różne dyscypliny. Zajęcia poprowadzą aktorzy, reżyserzy teatralni, dramatopisarze, tancerze i choreografowie, którzy na okazję Letniej SZTUKarterii przygotowali autorskie programy warsztatów.Wielu z nich specjalizuje się w niszowych technikach tańca i ruchu scenicznego.

Z początkiem lipca rozpoczną się warsztaty z Andrzejem Sadowskim oraz z Katarzyną Deszcz. Oboje reprezentują nurt offowy i posiadają bogate doświadczenie aktorskie i reżyserskie. Metoda pracy z tekstem i warsztatem aktorskim Katarzyny Deszcz włączona została do stałego programu nauczania przez jedną z najbardziej prestiżowych uczelni brytyjskich – The Central School of Speech and Drama.

Cykl tygodniowych kursów to przygoda z rożnymi metodami pracy w teatrze. Od improwizacji poprzez performance, teorie naturalnej gry aktorskiej, pracę z umysłem i ciałem techniką Alexandra, po metodę „whiff whaff”, jogę i biały śpiew. Ponadto w bloku teatralnym można znaleźć jedyny artystyczny obóz przetrwania w Polsce – Survival Teatralny w Lanckoronie (w programie m.in. kurs HIC ET NUNC z Cezarym Iberem, który łączy aktorstwo, biały śpiew, jogę i dzikość serca; warsztat pantomimy z Krzysztofem Antkowiakiem, mimem ze szkoły Henryka Tomaszewskiego).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze