fbpx

Skąd brać energię latem? Część 3

Skąd brać energię latem? Część 3
123rf.com

Latem organizm zużywa więcej energii na to, by funkcjonować w wyższej temperaturze i większej wilgotności. Pijąc w odpowiedni sposób kawę i masując stopy w określonych miejscach, możemy ją odzyskać. To proste sposoby na to, by w każdym momencie ponieść sobie witalność.
Kawę pij powoli

Naukowcy z Harvardu zaobserwowali, że jeśli rano wypijemy tylko kilka łyków kawy, a potem, przez pierwszą połowę dnia nadal wolno będziemy ją pić, nasz mózg będzie lepiej funkcjonować. Blokujemy w ten sposób adenozyny odpowiedzialnej za zmęczenie w ciągu dnia. Przygotuj sobie mrożoną kawę w termosie i pij powoli przez pół dnia.

Masuj stopy

Kiedy jest duszno centralny układ nerwowy traci zdolność do utrzymania odpowiedniego przepływu krwi do mózgu i mięśni – co prowadzi do uczucia opieszałości. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj masażu stóp. Masuj podeszwy i obszar pomiędzy palcami. Są tu skupiska nerwów, po naciśnięciu których rozszerzają się tętnice i krew lepiej krąży. Stymuluje to mózg, który produkuje endorfiny potrzebne w walce ze zmęczeniem. 2-minutowy masaż pomoże „przepędzić” zmęczenie nawet na 90 minut.

Artykuły – Skąd brać energię latem? cz. 1 i cz. 2

Jutro kolejne dwa sposoby, jak dbać o siebie latem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze