1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Tęsknota - jak sobie z nią poradzić?

123rf.com
123rf.com
Może ci się wydawać, że nie jest to komfortowa sytuacja - on cieszy się wakacjami, a ty zostałaś w domu. O wszystkim decyduje jednak twoja perspektywa. Ustaw ją tak, żeby czuć się doskonale.

Jakie możesz mieć korzyści, wynikające z faktu, że on wyjechał na wakacje, a ty zostałaś sama? Co możesz w tym czasie zrobić dla siebie dobrego? Jak dobrze wykorzystać ten czas?

1. Pogratuluj sobie. Jeśli  świadomie zgodziłaś się na takie rozwiązanie, masz w sobie moc i pewność siebie. Nie każda kobieta zgadza się na to, żeby mężczyzna wyjechał s
a
m. Kiedy brak w niej takiej zgody, pokazuje swoją niedojrzałość i brak wewnętrznej pewności siebie. Pary, które spędzają część wakacji osobno, potrafią dawać sobie przestrzeń do wolności i cieszą się niewymuszonym zaufaniem.

2. Jeśli się jednak trochę niepokoisz i dopadają cię czarne myśli na temat tego, co on może  na tych wakacjach wyprawiać, przyjrzyj się swoim myślom uważnie. Popatrz się na nie z boku. O czym one świadczą? O twoim lęku. Czego się boisz?
Z czego ten strach wynika?  Trzeźwo pomyśl i uczciwie przeszukaj swoją nieświadomość. Uświadom sobie, że to wszystko dzieje się tylko w twoim umyśle. Wyjazd ukochanego to doskonała okazja, żeby takie myśli rozpoznać i je transformować.

3. Tęsknota choć zazwyczaj nie jest przyjemna, ma swoje dobre strony.
Pozwala ona przekonać się, jak bardzo kochamy, jak bardzo może nam kogoś brakować. Czasem, kiedy życie pędzi, nie jesteśmy w stanie docenić tego, że mężczyzna schodzi do nas do samochodu, żeby wnieść zakupy, że patrzy nam w oczy, kiedy do nas mówi, że w łazience stoi jego woda po goleniu. Czas, kiedy go nie ma, wykorzystaj na to, żeby go docenić. Gdy to poczujesz, skontaktuj się z nim, żeby mu o tym powiedzieć.

4. Baw się dobrze mimo wszystko. Kiedy go nie ma, możesz wreszcie bez ograniczeń zrobić to, na co zwykle brakuje ci  czasu. Zastanów się, czego najbardziej potrzebujesz. Powłóczyć się z przyjaciółką po knajpach? Zaszaleć na zakupach? Nacieszyć się ciszą i spokojem w domu? Przeczytać kilka powieści? Zrobić domowe terapeutyczne porządki? Bawić się z dziećmi i być z nimi blisko? Medytować? N
ie żałuj sobie tego.

5. Przygotuj dla niego niespodziankę.
Czas tęsknoty może ci skrócić przygotowanie na się na jego powrót. Zastanów się, jaką niespodzianką możesz go powitać. Dobrze będzie, jeśli będziesz wypoczęta, zadowolona, radosna. Co jeszcze? Ty najlepiej wiesz, czym go pozytywnie zaskoczyć i co go ucieszy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze