1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Czego najbardziej boi się mężczyzna w łóżku?

Czego najbardziej boi się mężczyzna w łóżku?

123rf.com
123rf.com
Nie tylko kobieta denerwuje się przed tzw. pierwszym razem. Badania wskazują, że stres dotyka także jej partnera. Czego najbardziej boi się statystyczny mężczyzna w łóżku?

 • Najbardziej oczywisty lęk to taki, że się nie sprawdzi w łóżku. Dosłownie. Że nagle ciało zawiedzie i wówczas żaden masaż czy „wsparcie” partnerki nie pomoże.
 • Kolejna obawa jest taka, że będzie szczytował, zanim na dobre zacznie się gra wstępna. Dla kobiety mógłby to być komplement, czyli dowód, że mężczyzna tak bardzo jej pragnie, że trudno mu się opanować. Ale mężczyźni boją się, że taka sytuacja może się powtarzać, a oni wyjdą na niedoświadczonych kochanków.
 •  Następny lęk mężczyzny w łóżku wynika z tego, że może wyjść na mało doświadczonego. Dlatego panowie często starają się na początku pokazać, do jakich to wyczynów są zdolni, albo namawiają na różnego rodzaju wymyślne pozycje seksualne. Nie dajmy się: przecież nie o akrobacje, a o zwyczajne zbliżenie nam chodzi. Na akrobacje przyjdzie czas, gdy już trochę ochłoniemy.
 • Jej orgazm najpierw – to poważny lęk u facetów. To znaczy u tych, którzy się przejmują i chcą wyjść na światłych kochanków, ale też zależały im na zadowoleniu  partnerki z seksu. Tu stres jest spory, no bo jak sprawić, żeby ona miała orgazm, zwłaszcza, jeśli wszystkie znane sztuczki nie działają? W takiej sytuacji najlepiej podpowiedzieć mu, co zrobić, i trochę go wesprzeć. Powodzenie jest w interesie obu stron.
 •  Boi się, że nie sprosta możliwościom partnerki. Wyobraźmy sobie taką scenkę: para właśnie zakończyła miłosne zmagania - partnerka wykazuje chęć powtórzenia radosnych uniesień, a mężczyzna najchętniej zasnąłby wtulony w jej plecy i raczej nie ma siły na powtórkę. Co wtedy? Pewnie dlatego mężczyźni asekurują się gwałtownym zapadaniem w sen, żeby ich partnerkom powtórka nie przyszła do głowy.
 •  Wreszcie, mężczyzna w łóżku boi się nieoczekiwanych reakcji partnerki. Kobiety w trakcie seksu mogą zacząć się niekontrolowanie śmiać, podczas orgazmu płaczą albo krzyczą, albo nagle zaczynają używać wulgarnego języka. Jak się wtedy zachować?
 •  Na koniec: mężczyzna odczuwa lęk przed ośmieszeniem. Pójście do łóżka oznacza zaufanie, więc jeśli nagle usłyszy niepochlebny komentarz dotyczący ich członka, seksualnych możliwości czy braku doświadczenia, może naprawdę głęboko to przeżyć. Dobra rada jest więc taka, że jeśli kobiecie zależy na partnerze, to złośliwe komentarze zachowuje dla siebie. Przynajmniej na początku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze