1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Zachowania po seksie

123rf.com
123rf.com
W pewnym odcinku serialu „Seks w wielkim mieście” jedna z bohaterek, Miranda, z hukiem kończy związek z partnerem, który po miłosnym zbliżeniu zamiast przytulić partnerkę – bierze prysznic. Być może związek by przetrwał, gdyby Miranda przeczytała poniższy tekst? Zobacz, jaki rodzaj zachowań po seksie jest najczęstszy.

Problem innych oczekiwań po kochaniu się w serialu przedstawiony został w zabawny i uroczy sposób. W rzeczywistości bywa mniej zabawnie i często bywamy urażeni zachowaniem partnera, przypisujemy mu złe intencje, odczuwamy rozczarowanie. Tymczasem zachowania partnera są całkowicie normalne, tylko – tak po prostu – inne od twoich. Oto najczęstsze zachowania po seksie:

  • Słodki sen. Wiele osób, tuż po seksualnych uniesieniach czuje się tak bardzo zrelaksowana, odprężona, że po prostu zasypia. Nawet gdy seks miał miejsce rano czy w środku dnia. Nie złość się, po prostu podaruj sobie także kilka chwil snu lub odpoczynku z ulubioną książką.
  • Wilczy głód. Niektórzy uwielbiają po akcie miłosnym coś zjeść, aby „odbudować” energię wydatkowaną podczas uprawiania seksu. A może zjecie wspólnie lody lub kawałek czekolady. To jedyny moment, w którym nie musisz martwić się kalorie, przed chwilą spaliłaś ich mnóstwo.
  • Rozmowa. Seks może sprawiać, że ludzie czują się rozluźnieni i otwarci. Dlatego bardzo często inicjują wtedy długie i szczere rozmowy.
  • Cisza. Są i tacy, którzy dla odmiany, po miłości – wyciszają się. Akt miłosny był dla nich tak emocjonalnie i fizycznie wyczerpujący, że potrzebują kilku chwil odpoczynku zanim wrócą do rzeczywistości. Jeśli taki właśnie jest Twój partner, daj mu nieco przestrzeni na taki pomiłosny relaks. Pamiętaj, że cisza nie ma nic wspólnego z uczuciami partnera do ciebie, a tylko jego sposobem na relaks.
  • Prysznic. Czasem gorąca kąpiel to doskonały sposób, aby nabrać energii po seksie – ciepła woda działa jak balsam na obolałe mięśnie. Zamiast się gniewać, że partner biegnie pod prysznic, zaproponuj mu wspólną kąpiel albo chociaż umycie pleców. To fajne intymne przeżycie może zbliżyć was jeszcze bardziej albo doprowadzić do miłości, zanim noc się skończy (lub dzień zacznie na dobre)!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze