1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 8 sposobów na zrujnowanie związku

8 sposobów na zrujnowanie związku

fot.123rf
Zabronione są: rozmowy, wyrażanie uczuć, słuchanie siebie, zabawa. Zalecane: oczekiwania, obojętność, kontrola, manipulacja groźbami. Skuteczne wskazówki jak doprowadzić do ruiny związek.

1. Oczekuj jak najwięcej Niech twoją motywacją do wejścia w związek będzie to, żeby coś dostać, coś sobie załatwić. Tak wybierz partnera, żeby ci się do czegoś przydał. Nie jesteś zbyt ambitna? Koniecznie poszukaj mężczyzny, którego marzeniem jest wspinanie się po szczeblach kariery. Po co ty masz się wysilać. Nie kręci cię prowadzenie domu? Facet, który lubi kisić ogórki i podniecają go wiosenne porządki, będzie jak znalazł. Zakochaj się w kimś, kto ma cechy, których ty nie masz i nie chcesz posiadać. Wówczas nie będziesz musiała trudzić się w rozwoju osobistym, cudownie się będziecie dopełniać i uroczo się od siebie uzależnicie. 2. Przestańcie rozmawiać Pamiętacie początek waszego związku? Nie mogliście się nagadać, czy to przez telefon czy „na żywo”, może przez całe noce potrafiliście rozmawiać. Te czasy już minęły i nie powrócą, nie ma co o tym marzyć. Najlepiej się z tym pogodzić. W żadnym razie nie rozmawiajcie o tym, co was spotkało w ciągu dnia, żebyście nie mieli wrażenia, że współuczestniczycie w życiu ukochanej osoby. Nie poznawajcie się za dobrze.

3. Nie wyrażajcie swoich uczuć Słowa „kocham cię” niech lepiej nie przechodzą wam przez gardło. Nie koncentrujcie się w ogóle na tym, co czujecie. Niech uczucia twoje i twojego partnera pozostaną poza zasięgiem wszelkiego zainteresowania. Zapomnijcie zwłaszcza o tych pozytywnych na przykład o radości ze wspólnego bycia. Negatywnych jak chociażby złości też się wystrzegajcie, niech nie zostaną wyrażone. Nie odkrywajcie też przed sobą swoich lęków ani tęsknot. Nie doceniajcie się przypadkiem. Jeśli to zrobicie, na bank staniecie się dla siebie obcymi ludźmi, nie doświadczając cienia bliskości.

4. Przestańcie się słuchać Za żadne skarby nie bądźcie na siebie uważni. Gdy partner mówi coś, pamiętaj że ty wiesz lepiej. Miej zawsze przygotowaną odpowiedź, by wygrać. Nie zastanawiaj się o co mu chodzi, kim jest i co ma ci do przekazania.

5. Nie bawcie się Życie jest ciężkie, nie ma co się czarować. Nie traćcie więc czasu na zabawę, spontaniczność i życiowy luz. Nie śmiejcie się, nie wygłupiajcie, przyjmijcie zasadę, że poczucie humoru nie istnieje. Nie cieszcie się sobą, na Boga. 6. Kontrolujcie Czasem nie poddawajcie się życiu, nie płyńcie z prądem, nie bądźcie otwarci na to, co wam się przydarza. Krytykujcie i osądzajcie wszystko, co jest wam nieznane. Nie ufajcie zbytnio partnerowi, ani sobie. Zaplanujcie dokładnie życie i realizujcie krok po kroku. Proste i praktyczne.

7. Często używajcie gróźb Zastraszajcie się wzajemnie. Krzyczcie na siebie w sposób obraźliwy, wyszydzajcie się, bądźcie uszczypliwi i złośliwi. Możecie robić to wprost albo w sposób zawoalowany. To skuteczne narzędzia manipulacji. Jeśli się w tym wyćwiczycie, będziecie partnera trzymać w szachu.

8. Ćwiczcie obojętność Ignorujcie się, doskonalcie się w cichych dniach. Niech każde z was żyje swoim życiem, nie zwracając uwagę na drugą stronę. Nie wspierajcie się pod żadnym pozorem, jesteście dorośli i każdy odpowiada za siebie.

Źródło: www.psychcentral.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze