1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Seks nie spala wielu kalorii, ale...

123rf
Badania opublikowane w najnowszym New England Journal of Medicine dowodzą, że za sprawą uprawiania seksu, nie spalamy wielu kalorii. 6 minut kochania się to 21 kalorii mniej. Niewiele. Ale naukowcy znaleźli wiele innych doskonałych korzyści z seksu.

1. Seks zbliża do ukochanej osoby

Seks w naturalny sposób podtrzymuje uczuciową więź między partnerami. Zbadano, że bardziej satysfakcjonujący seks oznacza bardziej szczęśliwe życie we dwoje.

2. Myślenie o seksie jest dobre dla mózgu

Okazuje się, że ludzie którzy myślą o seksie, wykazują się większą kreatywnością w momentach, kiedy nagle trzeba wpaść na niestandardowy pomysł. 3. Seks wydłuża życie

Badani udowadniają, że mężczyźni, którzy uprawiają więcej seksu, żyją dłużej niż ci bardziej powściągliwi seksualnie. A kobiety, które twierdzą, że cieszy ich życie seksualne, żyją od siedem do ośmiu lat dłużej niż te, które s cechuje obojętność na „sprawy łóżkowe”.

4. Seks może zmniejszać ból

Oksytocyna, hormon uwalniany w czasie seksu, jest naturalnym środkiem przeciwbólowym. Seksuolog Beverly Whipple stwierdził, że po kobiecym orgazmie próg tolerancji bólu zmniejsza się o około 80 proc.

5. Seks a stres Badanie przeprowadzone przez psychologa Stuart Brody'ego udowodniło, że ludzie uprawiający często seks w sytuacjach stresowych mieli niższe ciśnienie krwi. Taka reakcja świadczy o tym, że skutki przeżywania stresu są mniejsze.

6. Seksowni ludzie wyglądają na młodszych

Naukowiec David Weeks z Royal Edinburgh Hospital w swoim eksperymencie badawczym pokazał, że pary, które uprawiały seks trzy razy w tygodniu lub częściej, wyglądały na 10 lat mniej niż osoby, które kochają się mniej niż dwa razy w tygodniu.

7. Seks zwiększa odporność

Badacze z Wilkes University odkryli, że osoby, które uprawiają seks przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu, wykazują wyższe poziom przeciwciał o nazwie immunoglobulina A (IgA), niż ci, którzy uprawiają seks rzadziej. IgA odgrywa ważną rolę w ochronie organizmu przed chorobami. Więcej seksu może oznaczać mniej przeziębień.

8. Seks pomaga zasnąć

Według Laury Berman, dyrektora Berman Center for Women's Sexual Health, endorfiny uwalniane podczas seksu wpływają na szybsze zasypianie i zdrowszy sen.

Jak utrzymać ogień w małżeństwie - TUTAJ

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze