1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Olaplex – kultowa marka włosowa ma już 10 lat

Olaplex – kultowa marka włosowa ma już 10 lat

W świecie fryzjerskich metamorfoz, gdzie każda koloryzacja i zabieg to opowieść o odwadze i transformacji, pojawiła się marka, która stworzyła legendę w dziedzinie odbudowy i pielęgnacji. Olaplex świętuje 10 lat na rynku. Jaka jest historia tej marki i które z topowych gwiazd zakochały się w ich produktach?

Olaplex świętuje dekadę obecności na rynku. Marka, która udowadnia, że piękne i zdrowe włosy są nie tylko marzeniem, ale również osiągalną rzeczywistością. W tych kosmetykach zakochały się topowe gwiazdy, instagramerki, ale przede wszystkim – normalne kobiety, którym zależy na tym, by ich włosy olśniewały każdego dnia. Olaplex to marka produktów do pielęgnacji włosów, która zdobyła popularność ze względu na innowacyjność w kontekście ochrony i regeneracji struktury włosów podczas zabiegów chemicznych. Myślą przewodnią jest nowatorskie podejście do odbudowy i wzmacniania struktury włosów. Nie ma włosów, które "nie lubią" Olaplexu – każdy włos ma uszkodzone mostki dwusiarczkowe, które należy uzupełnić, a więc wszystkie włosy kochają Olaplex, który działa tak dobrze, ponieważ zawiera opatentowany składnik stworzony przez noblistę na Uniwersytecie w Kalifornii. Ten polimer nazywa się Dimaleinian Bis-Aminopropyl Diglikol i odpowiedzialny jest za naprawianie zerwanych wiązań chemicznych (mostków dwusiarczkowych). Olaplex zdobył uznanie wśród stylistów fryzjerskich na całym świecie. To pierwsza marka, która wprowadziła produkty do rekonstrukcji włosów.

Jak wyglądały początki marki Olaplex?

Jaka jest historia kosmetyków, które codziennie zmieniają oblicze fryzjerstwa? Historia Olaplex zaczyna się od garażowych chemików – to właśnie oni zapoczątkowali markę na światową skalę. Dwaj mężczyźni, dr Erick Pressly i dr Craig Hawker to kluczowe postacie dla Olaplex'u. Ta dzisiaj topowa marka swój początek miała w garażowym laboratorium, w którym narodziła się magia Olaplex'u. To właśnie tam powstawały specjalne próbki kosmetyków, zanim firma zdążyła się rozwinąć. Chemicy rozwozili je regularnie do salonów fryzjerskich. Erick Pressly i dr Craig Hawker z branżą kosmetyczną nie mieli nic wspólnego. Jak w takim razie stworzyli markę Olaplex? Tak jak bywa to często – o powstaniu Olaplexu zdecydował przypadek. Zapalnikiem było spotkanie dwóch chemików, późniejszych twórców marki Olaplex z Deanem Christalem, który w branży kosmetycznej pracował już od wielu lat. Potrafił on w sposób precyzyjny określić, czego potrzebuje branża fryzjerska i z jakimi problemami na co dzień borykają się fryzjerzy, a oni z kolei mogli rozwiązać wiele z tych kwestii. W konsekwencji opracowali produkt, który zmienił oblicze branży fryzjerskiej.

Olaplex jest jedyny w swoim rodzaju – pod uwagę zasługuje przede wszystkim jego innowacyjność - odnawia zniszczone wiązania włosa, nawilża włosy, naprawia zerwane wiązania dwusiarczkowe, przywraca włosom siłę i jest sprawdzonym przepisem na wyraźną poprawę kondycji włosów. Jak twierdzą sami założyciele Olaplex – ich przewagą było to, że nie byli "skażeni" pracą z innymi systemami, które są wykorzystywane we fryzjerstwie, przez co mieli na tę branżę świeże spojrzenie. Po latach okazuje się, że właśnie to było "strzałem w dziesiątkę".

Znane celebrytki i fryzjerzy, którzy pokochali Olaplex

W produktach marki Olaplex zakochały się zarówno zwykłe kobiety, jak i topowe gwiazdy, które widujemy na okładkach gazet. Przez lata twarzą Olaplex stała się Kim Kardashian. W końcu bez niego celebrytka nie byłaby platynową blondynką. Olaplex no.3, czyli długoletni ulubieniec Kim, pomaga przywrócić uszkodzone włosy do ich pierwotnego, zdrowego stanu. Gwiazda niejednokrotnie zachwalała ten produkt. Kosmetyków Olaplex używała jednak też Jennifer Aniston, której olśniewających włosów zazdrości niemal każda kobieta. Zawdzięcza je między innymi stosowanej przez wiele lat kuracji Olaplex. Kosmetyki Olaplex były też używane przez gwiazdy takie jak Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Margot Robbie, ale również Chrissy Teigen i Ashley Tisdale. Piękne włosy marce Olaplex zawdzięcza także gwiazda "Teorii wielkiego podrywu", Kaley Cuoco. Kosmetyki Olaplex za ważną część swojej rutyny pielęgnacyjnej uważa też Billie Eilish czy Drew Barrymore.

Gwiazdy uwielbiają eksperymentować ze swoim wizerunkiem – również fryzurami. Co jednak sprawia, że ich włosy mimo tego są w tak dobrej kondycji? Sporo osób ze świata show-biznesu sięga właśnie po produkty Olaplex. Dzieje się to za oceanem, ale również wśród naszych rodzimych celebrytów. Na produkty tej marki postawiła między innymi Joanna Jabłczyńska czy Marina Łuczenko-Szczęsna. Jednak nie tylko celebryci uwielbiają markę Olaplex – cenią ją również znani fryzjerzy, między innymi Tracey Cunningham. Z produktów Olaplex korzystają też znani światowi fryzjerzy, tacy jak Chad Kenyon, Bianca Hillier, Guy Tang, Christin Brown, Samantha Cusick, Halley Brisker i Jacob Schwartz. To właśnie oni, ale też tysiące innych fryzjerów, dumnie reprezentują Olaplex jako swojego sojusznika. Jest on powszechnie używany przez wielu znanych "mistrzów nożyczek" na całym świecie, ale też w Polsce – z kosmetyków korzysta między innymi Dawid Krynicki czy Maciek Maniewski.

Flagowe produkty marki Olaplex

Olaplex to nie tylko marka, to manifest piękna, którego centrum stanowi nieograniczona moc odbudowy włosów. Przez ostatnie 10 lat, gdy Olaplex jest na rynku, niektóre z kosmetyków szczególnie podbiły serca klientów salonów fryzjerskich. Olaplex ma w swojej ofercie kilka flagowych produktów. Jednym z topowych kosmetyków jest No.3 Hair Perfector, czyli intensywna kuracja naprawcza, przystosowana do stosowania między zabiegami w salonie. Posiada ten sam aktywny składnik, który jest stosowany w salonach Olaplex No.1 i No.2. Dzięki kuracji zerwane wiązania we włosach zostają naprawione, przez co ich łamliwość jest zminimalizowana. Kolejnym flagowym produktem jest No.6 Bond Smoother, czyli krem do stylizacji bez spłukiwania. Ma działanie naprawcze i ochronne w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Dodatkowo pomaga wyeliminować ich puszenie się, nadaje im połysk i nawilża. Trzeci z lubianych produktów to No.7 Bonding Oil - olejek, który zapewnia wysoce skoncentrowane odżywienie, nadaje włosom wspaniały blask, ułatwia ich układanie i zmniejsza plątanie. Pomaga także zminimalizować ich uszkodzenia spowodowane stylizacją. Ostatni z produktów to No.0 Intensive Bond Builder, czyli intensywna kuracja inspirowana profesjonalnym zabiegiem. Produkt nie tylko przygotowuje włosy do głębszej naprawy, ale też odbudowuje wiązania, wzmacnia i chroni ich strukturę. Jest to pierwszy krok dwuczęściowego systemu z No.3 Hair Perfector, który wzmacnia i odbudowuje wszystkie typy zniszczonych włosów. Intensywna kuracja OLAPLEX No. 0 inspirowana jest profesjonalnym zabiegiem OLAPLEX wykonywanym w salonie.

Jakie imprezy Olaplex były w Polsce?

Marka Olaplex organizuje różnego rodzaju eventy na całym świecie W Polsce w 2019 roku odbył się wyjątkowy pokaz Olaplex w Warszawie. Była to mieszanka wiedzy i inspiracji – po raz pierwszy w naszym kraju pojawił Chad Kenyon, wynalazca techniki Colormelt ® gwarantującej idealny balejaż i piękne pojaśnienia – bez widocznych przejść między kolorami. Drugą gwiazdą wieczoru był Jordan Alexander – mistrz intensywnych koloryzacji i specjalista w zakresie procesów chemicznych zachodzących we włosie.

Niebawem kolejna impreza Olaplex w Polsce – event w Warszawie z okazji 10-lecia marki na rynku. To między innymi możliwość spotkania polskich i globalnych Ambasadorów Olaplex, szansa na zdobycie wiedzy, odpowiedzi na nurtujące pytania ale też idealna okazja do celebrowania urodzin. Aby świętować to jubileuszowe wydarzenie, OLAPLEX i A&M Premium Distribution planują serię wydarzeń, konkursów oraz promocji dla swoich klientów. Dziesięć lat wspólnego sukcesu to czas, aby podziękować za zaufanie i oddanie klientów, którzy wybierają produkty OLAPLEX dostarczane przez A&M Premium Distribution. 10-te urodziny OLAPLEX będziemy świętować w Warszawie w Teatrze Capitol na wielkim show. Na imprezie obecni będą między innymi Ambasadorka Natalia Borowiecka oraz Globalni Edukatorzy OLAPLEX- John Moroney i Mark Coates.

Produkty Olaplex dostępne są w salonach fryzjerskich i Hair2go.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze