1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Infuzja tlenowa – na czym polega? Efekty i przeciwwskazania do zabiegu

Infuzja tlenowa – na czym polega? Efekty i przeciwwskazania do zabiegu

(Fot. Victor Dyomin/Getty Images)
(Fot. Victor Dyomin/Getty Images)
Infuzja tlenowa skóry głowy to zabieg trychologiczny stosowany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w różnym wieku. Jest on szczególnie polecany w przypadku wypadania włosów na tle psychologicznym, ale nie tylko. Kiedy warto zdecydować się na infuzję? Po ilu zabiegach widać efekty?

Infuzja tlenowa – co to jest?

Infuzja tlenowa skóry głowy to zabieg wykonywany w gabinecie trychologa mający na celu poprawę kondycji włosów. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się tzw. aerograf, czyli profesjonalne urządzenie, które wtłacza w głębsze warstwy skóry tlen pod ciśnieniem. Ponadto specjaliści wykorzystują też specjalne preparaty zamknięte w małych ampułkach i bogate w składniki odżywcze, dopasowane wcześniej do pacjenta oraz jego potrzeb.

Infuzja tlenowa skóry głowy – korzyści

Infuzja tlenowa cieszy się rosnącą popularnością wśród osób, które uskarżają się na problemy związane ze skórą głowy. Korzystają z niej zarówno młodsi, jak i starsi pacjenci. Już po kilku spotkaniach zauważamy:

  • poprawę krążenia krwi,
  • zahamowanie wypadania włosów,
  • wzmocnienie cebulek,
  • ograniczenie łamliwości,
  • domknięcie łuski włosa,
  • nawilżenie i wygładzenie,
  • szybsze gojenie stanów zapalnych,
  • zmniejszenie ilości wydzielanego łoju,
  • zwiększenie elastyczności skóry,
  • poprawę stanu skóry głowy, zwłaszcza gdy problemy mają podłoże stresowe.

Sprawdź też: O czym mówią twoje włosy?

Infuzja tlenowa – efekty

Coraz więcej osób poszukuje informacji o tym, czym jest infuzja tlenowa włosów. Efekty wciąż zaskakują zarówno specjalistów, jak i samych pacjentów. Trycholodzy wskazują, że najwięcej korzyści płynie z wykonywania dwóch serii zabiegów w ciągu roku. Każda z nich powinna obejmować sześć wizyt w ciągu sześciu tygodni – po jednej na tydzień. Rezultaty są widoczne już po miesiącu i obejmują: zmniejszenie świądu, uelastycznienie skóry i więcej tzw. baby hair.

Ponadto u osób zmagających się z przetłuszczaniem skóry głowy następuje wyciszenie pracy gruczołów łojowych. To przekłada się na odbicie włosów od nasady, zwiększenie objętości, a także delikatne wygładzenie bez efektu sklejonych włosów. Oczywiście warto pamiętać, że sam zabieg nie wystarczy, by zachować długotrwałe efekty – liczy się holistyczne podejście, czyli codzienna pielęgnacja. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule: Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Infuzja tlenowa – przeciwwskazania

Nawet najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny zabieg wiąże się z ryzykiem dla poszczególnych grup osób. W tym wypadku infuzja tlenowa nie jest wskazana, jeśli masz:

  1. Skłonność do uczuleń. Składniki używane podczas zabiegu mogą zawierać substancje, które wywołują alergię.
  2. Poważne uszkodzenia skóry, czynne infekcje bakteryjne i wirusowe, a także zmiany ropne.
  3. Niektóre choroby skóry, np. grzybicę, trądzik różowaty, łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry.
  4. Ciąża i laktacja. To bardzo ważne – składniki zawarte w stosowanych podczas zabiegu preparatach mogą negatywnie wpływać na płód.

Pamiętajmy, aby przed każdym zabiegiem skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza gdy na coś chorujemy lub nie jesteśmy pewni swoich alergii. Dzięki temu unikniemy podrażnień, reakcji uczuleniowych czy wznowienia nieaktywnej infekcji w miejscu podania.

Infuzja tlenowa – czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto zrobić infuzję tlenową włosów, zależy od indywidualnej sytuacji zdrowotnej. Większość pacjentów zmagających się z wypadaniem włosów jest zadowolona z zabiegów i regularnie z nich korzysta. Osoby, które się im poddają, zauważają, że ich włosy są gładsze oraz bardziej elastyczne, a podczas czesania nie łamią się i mniej się elektryzują. Najważniejszy jest jednak efekt redukcji problemów skórnych, które często wiążą się z dyskomfortem, bólem, świądem czy podrażnieniami. Dla takiego rezultatu zawsze warto podejść przynajmniej do jednej pełnej serii.

Infuzja tlenowa skóry głowy to zabieg wymagający regularności nie tylko w odwiedzaniu gabinetu trychologicznego, lecz także w innych aspektach życia. Tak jak podkreśliliśmy wcześniej, aerograf nie wystarczy – trzeba też dbać o włosy z zewnątrz, stosując szampony i odżywki dostosowane do potrzeb naszych włosów, zdrowo się odżywiać, suplementować, wprowadzić do swojej codzienności więcej ruchu i regularnie się badać. Takie połączenie to sposób na piękne i gęste włosy, które staną się naszą dumą i ozdobą, a nie powodem do zmartwienia i niezadowolenia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze