1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kryształowe Zwierciadła
  4. >
  5. 2014: gala rozdania nagród Kryształowych Zwierciadeł

2014: gala rozdania nagród Kryształowych Zwierciadeł

Zobacz galerię 58 zdjęć
W ogrodach Pałacu Królikarnia w Warszawie Wydawnictwo Zwierciadło kolejny raz uhonorowało swoimi nagrodami wybitne osobowości świata nauki, kultury, sztuki i życia publicznego.

Sponsorzy Kryształowych Zwierciadeł 2014:

Nagrodę Specjalną dla człowieka dialogu, który łączy, a nie dzieli, otrzymał Janusz Gajos. Odbierając statuetkę, powiedział m.in.: „Ustawili mnie Państwo na dosyć wysokiej półce pośród tych ludzi, którzy są wspaniali, wielcy przez to, że robią swoje, nie oglądając się na boki, z całego serca i najlepiej, jak potrafią, jestem Państwu za to niezwykle zobowiązany”.

Relacja z gali wręczenia nagród Kryształowe Zwierciadła 2014

[embed]https://youtu.be/skgojjG_YiY[/embed]

Nagrodę Kryształowe Zwierciadło odebrała prof. Agnieszka Zalewska specjalistka w dziedzinie fizyki wysokich energii, pierwsza kobieta kierująca pracami Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). W gronie laureatów znaleźli się również: reżyserska para Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze, małżeństwo Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak, a także gitarzysta i kompozytor Wojciech Waglewski.

Relacja z gali Kryształowych Zwierciadeł 2014 w „Pytaniu na śniadanie"TVP 2

[embed]https://youtu.be/TLWCdNooZSs[/embed]

Wśród laureatów z lat ubiegłych są m.in: Wisława Szymborska, Marek Kotański, prof. Norman Davies, Anne Applebaum, Danuta Hübner, Agnieszka Holland, Janusz Głowacki i prof. Cezary Szczylik.

Natomiast nagrodę Kryształki Zwierciadła, przyznawaną przez czytelników magazynu „Zwierciadło” młodym osobom, które już zaistniały w świadomości społecznej dzięki ciekawym projektom i pomysłom otrzymała Inga Pytka-Sobutka - animatorka kultury, która angażuje się w warsztaty i akcje scalające lokalną społeczność w Szydłowcu. Laureatka współpracuje też z najważniejszymi instytucjami kultury w kraju.

Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się: student medycyny i wynalazca Kamil Adamczyk, artysta-malarz Tymek Borowski, 15-letnia pianistka Rozalia Kierc i operator filmowy Łukasz Żal.

Na zakończenie wieczoru wystąpił niezwykły duet: Grzegorz Turnau i Sebastian Karpiel – Bułecka z zespołem Zakopower, którym towarzyszyła Orkiestra Kameralna Młodej Polskiej Filharmonii. Gościnnie wystąpili kontrabasista i basista jazzowy Robert Kubiszyn oraz perkusista Michał Dąbrówka. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Adam Klocek, pomysłodawca i współtwórca płyty „Night in Calisia”, która zdobyła Grammy 2013 w kategorii „najlepszy album dużego zespołu jazzowego”. Na scenie podczas Kryształowych Zwierciadeł pojawił się także młody wokalista Michał Szyc, finalista programu The Voice of Poland, związany również z Młodą Polską Filharmonią, która jest projektem Fundacji Zwierciadło. To jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy.

Tegoroczną Galę Kryształowych Zwierciadeł poprowadzili wspólnie redaktor naczelna „Zwierciadła” Katarzyna Montgomery i Marcin Prokop. Udział w wydarzeniu wzięli m.in.: prof. Cezary Szczylik, Edyta Olszówka, Maciej Stuhr, Małgorzata Foremniak, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Szymon Majewski, Marek Koterski, Joanna Racewicz,  Grażyna i Dominika Kulczyk, Dorota Soszyńska, Gosia Baczyńska, Alicja Resich-Modlińska, Małgorzata Pieńkowska, Rafał Olbiński, Grażyna Wolszczak, Alicja Węgorzewska i Magdalena Zawadzka.

fot. Rafał Nowakowski, Mariusz Martyniak i Beata Czarnecka

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze