1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Spontaniczna architektura we Wrocławiu

Spontaniczna architektura we Wrocławiu

mat.pras.wystawy Spontaniczna architektura w klubie Formaty
Zobacz galerię 5 Zdjęć

8 lutego 2015 we wrocławskim Klubie Formaty odbędzie się wernisaż wystawy Jagody Malanin. To kolejna impreza z cyklu  Wernisaż z Muzyką. W niedzielę zagra ElectricDunk vs.Sedai.

Jagoda Malanin jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia. Studiowała również na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto. Od 5 lat mieszka we Wrocławiu i specjalizuje się w fotografii oraz instalacji wideo. Pracuje nad konceptem architektury spontanicznej. Spontaniczna architektura to termin z pogranicza socjologii i teorii architektury. Obejmuje te formy architektoniczne powstałe niejako na uboczu, dzięki działalności człowieka. „W fotografii interesuje mnie, to co pojawia się zupełnie przypadkowo, układy geometryczne czy samorzutne instalacje, które istnieją wyłącznie w danym momencie, bez wyraźniej przyczyny. Przywiązuję się do nich i je sobie przywłaszczam po to, by mówić o własnych przeżyciach", wyjaśnia artystka. Na wystawie w Klubie Formaty znajdzie się jej  dyplomowy zrealizowany na ASP we Wrocławiu oraz późniejsze prace.

ElectricDunk vs. Sedai to dwójka niezależnych producentów muzycznych ze Zgorzelca. Obaj tworzą swą autorską muzykę z obszaru szeroko pojętych nowych brzmień. Wspólnie

Klub Formaty przy ul. Samborskiej 3-5, 8 luty (niedziela) godz.:18:00. WSTĘP WOLNY

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze