1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tove Jansson "Lato Muminków"

Tove Jansson "Lato Muminków"

Powszechnie wiadomo, że Muminki mówią. Najczęściej głosem mamy czy taty w trakcie głośnej poczytajki. Tym razem rodzina tych sympatycznych niby-hipopotamów przemówiła głosem Krzysztofa Kowalewskiego. „Lato Muminków” to kolejny tytuł serii audiobooków „Zasłuchaj się w Europie”.

W opowieściach o mieszkańcach znad Zatoki Fińskiej zasłuchują się kolejne pokolenia.  Muminek, Mama Muminka i Tata Muminka urodzili się w 1939 r. na kartach powieści „Małe trolle i duża powódź” (w wydaniu polskim tytuł ukazał się dopiero w 1995 r.).  Letnia odsłona serii opowiada o tym,  jak erupcja pobliskiego wulkanu zmieniła życie rodziny Muminków i ich przyjaciół.  Po wybuchu groźnej góry okolicę nawiedza powódź, która naraża bohaterów na rozłąkę i liczne perypetie. „  Czyż nie bywali wplątani  w gorsze i bardziej osobliwe historie niż którakolwiek ze znanych im rodzin?  I czyż zawsze wszystko nie kończyło się szczęśliwie? ”  - pisze Tove Jansson, autorka książki.  I tym razem jest podobnie:  wszyscy się odnajdują, woda w dolinie opada, więc można bezpiecznie wrócić do domu.

Trzygodzinne nagranie przygód hipopotamopodobnych powodzian jest idealnym rozwiązaniem na wakacyjną podróż. Wcale nie tylko dla najmłodszych!  Skomplikowaną  kilkuwątkową  narrację i wiedzę z teorii teatru, którą pisarka przemyca w powieści,  w pełni mogą docenić jedynie dorośli słuchacze.

„Lato Muminków”, audiobook,  3 godz. 07 min. Audioteka, 2011.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze