1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Elita Zabójców

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Gdy w obsadzie znajdują się Jason Statham, Clive Owen i Robert De Niro, wiadomo od razu, że czeka nas solidne męskie kino. I tak jest tym razem.

Danny (Statham) i Hunter (De Niro), dwaj agenci specjalni i zarazem starzy znajomi, bywali na niezliczonych polach bitwy i wychodzili już z niejednej potyczki zwycięsko. Danny postanawia jednak odejść z zawodu i rozpocząć spokojne życie. Niestety nie dane mu będzie nacieszyć się sielską egzystencją, bowiem dowiaduje się, że Hunter, jego partner i zarazem mentor, został porwany.

„Elita zabójców” to thriller sensacyjny ze wszystkimi wadami i zaletami gatunku. Jest tu sporo dobrze pokazanej akcji, film nie stara się uciekać o schematów gatunku, lecz całkiem zręcznie naśladuje to, co już zostało pokazane. Jeśli więc wybierzemy się do kina w oczekiwaniu na porządną dawkę adrenaliny, to ją dostaniemy. W przeciwnym wypadku – można wyjść zawiedzionym. Aktorsko jest tak, jak być powinno. Jason Statham jest wprost stworzony do podobnych ról i potwierdza tylko, że jest jednym z czołowych aktorów współczesnego kina akcji. Szkoda jedynie, że De Niro został mocno zepchnięty na drugi plan – aktor tej wielkości mógł zostać lepiej wykorzystany.

O scenariuszu w filmach tego typu trudno dyskutować – trzeba go przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Skrypt do „Elity zabójców”, pomimo iż powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, pełen jest dziur i większych czy mniejszych głupot. Kwestia tylko, dla kogo jest to istotne. Z perspektywy samego seansu większe pretensje można rościć względem nierównego tempa: film zaczyna się całkiem dynamicznie, ale mniej więcej od połowy fabuła zaczyna się coraz bardziej przeciągać.

Jeśli ktoś szuka czystej rozrywki w bardziej męskim gronie to z pewnością "Elita zabójców" będzie dobrym wyborem.

Killer Elite, USA, Australia 2011, reż.Gary McKendry, Wyk. Jason Statham, Clive Owen, Robert De Niro, dystr. Monolith

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze