1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Iggy Pop i Bikini Kill na Off Festival 2020

Iggy Pop i Bikini Kill na Off Festival 2020

Bikini Kill (fot. materiały prasowe)
Bikini Kill (fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 zdjęcia
Przyszedł czas, by wymienić pierwsze punkty programu kolejnej odsłony OFF Festivalu. To miłościwie nam panujący Iggy Pop, rewolucjonistki z Bikini Kill i gitarowa sensacja Tropical Fuck Storm.

Iggy Pop - Co tu powiedzieć o Iggym, czego nie wiedzą wszyscy? Ojciec punk rocka, rock’n’roll wcielony, sceniczne zwierzę, a jednocześnie artysta świadomy i wszechstronny. Równie przekonująco wypada zanurzony w gitarowym jazgocie, we francuskich chansons, w korzennym bluesie, z towarzyszeniem składu jazzowego i na elektronicznych podkładach. Siedem lat temu wystąpił już na OFFie, na czele legendarnych The Stooges. Tym razem Iggy Pop przyjeżdża ze swoim solowym materiałem, a ma w czym przebierać. Jesteśmy dumni, że znów zaśpiewa i zatańczy z nami w Katowicach - mówią organizatorzy festiwalu.

 Iggy Pop (fot. materiał prasowy) Iggy Pop (fot. materiał prasowy)

Bikini Kill - „Jesteśmy Bikini Kill i domagamy się natychmiast dziewczyńskiej rewolucji!“ –oto słowa, którymi ten amerykański zespół przedstawił się światu na debiutanckiej epce, wyprodukowanej przez Iana MacKaye’a (Fugazi) i wydanej jesienią 1992 roku. Feministyczny punk rock w maczystowskiej –szczególnie w tamtym czasie –kulturze rocka był głosem nowym i ważnym. Był iskrą, która rzeczywiście roznieciła większy i jaśniejszy płomień. Za Kathleen Hanną i jej zespołem poszły inne. Powrót Bikini Kill na scenę jest więc wydarzeniem zarówno natury społecznej  –bo niestety ich przekaz się nie zdezaktualizował – ale i artystycznej.

 Bikini Kill (fot. materiały prasowe) Bikini Kill (fot. materiały prasowe)

W tym roku na Off Festivalu w Katowicach pojawi się także Tropical Fuck Storm - "Jest w ich muzyce punkowy brud, psychodeliczna wolność, jest prawda najczystszego bluesa, ale też sporo rewolucyjnych pomysłów. Zespół dowodzony przez Garetha Liddiarda (eks-The Drones) ma na koncie raptem dwie płyty –„A Laughing Death in Meatspace” i „Braindrops”. ale już zapewnione miejsce wśród najważniejszych nazw mijającej dekady. Rewelacyjne koncerty też im nie przeszkadzają w karierze..."

 Tropical Fuck Storm (fot. materiały prasowe) Tropical Fuck Storm (fot. materiały prasowe)

Iggy Pop wystąpi na OFF Festival Katowice w sobotę, 8 sierpnia, na Scenie Perlage. Bikini Kill zagrają w piątek, 7 sierpnia, a Tropical Fuck Storm w niedzielę, 9 sierpnia.OFF Festival Katowice 2020 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze