1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstanie pierwszy polski reality show o drag queens. W jury Andrzej Seweryn

Powstanie pierwszy polski reality show o drag queens. W jury Andrzej Seweryn

Andrzej Seweryn w roli drag queen w serialu Netflixa  „Królowa” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Andrzej Seweryn w roli drag queen w serialu Netflixa „Królowa” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Pełen kolorów, lśniącego brokatu, eleganckich cekinów, wysmakowanego blichtru i, przede wszystkim, wspaniałej zabawy – taki ma być pierwszy polski reality show o drag queens. „Czas na Show. Drag Me Out” zadebiutuje wiosną na antenie TVN, a w jego jury zobaczymy między innymi Andrzeja Seweryna.

„Czas na Show. Drag Me Out” to pierwszy taki tytuł w polskiej telewizji. Program ma format rozrywkowy, ale jego zadaniem jest również poszerzanie światopoglądu widzów i przybliżenie im barwnego świata drag i artystycznego performance’u. W programie weźmie udział szóstka rozpoznawalnych mężczyzn. W przeobrażeniu się w drag queen każdemu z nich pomoże mentorka – zawodowy performer drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Uczestnicy będą musieli stanąć do ekscytującej „lip sync battle”, z której tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Duet, który dojdzie do finału i w nim zwycięży, zostanie nagrodzony diademami królowych.

Zmagania uczestników i ich mentorek oceni trzyosobowe jury, w skład którego wchodzą: Andrzej Seweryn, który w 2022 roku zachwycił widzów rolą drag queen w serialu Netflixa „Królowa”, oraz Michał Szpak i Anna Mucha. Prowadzącą program będzie Mery Spolsky. W gronie mentorek, które będą przygotowywać uczestników i wspierać ich przed wyjściem na scenę, znalazły się najbardziej rozpoznawalne i popularne performerki drag w Polsce. Przybliżą one widzom świat sztuki drag, opowiedzą więcej o kulisach tej formy sztuki w Polsce oraz zdradzą historie, które kryją się za ich kreacjami. Dodatkowo bohaterki od samego początku mają brać czynny udział w tworzeniu odcinków, czyli zajmować się doborem muzyki, strojów, dekoracji czy choreografii.

Program „Czas na Show. Drag Me Out” zadebiutuje w wiosennej ramówce TVN w paśmie wieczornego prime-time’u.

Źródło: materiały prasowe Warner Bros. Discovery Poland

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze