1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kevin Costner producentem serialu o wojnie secesyjnej. „The Gray House” opowie historię czterech kobiet, które walczyły o jedność Ameryki

Kevin Costner producentem serialu o wojnie secesyjnej. „The Gray House” opowie historię czterech kobiet, które walczyły o jedność Ameryki

Kevin Costner (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic/Getty Images)
Kevin Costner (Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic/Getty Images)
Dobra wiadomość dla fanów kina wojennego. Znad horyzontu wyłania się bowiem nowa produkcja z gatunku – sześcioodcinkowy serial „The Gray House” opowiadający o wojnie secesyjnej. Zapowiada się epickie widowisko, zwłaszcza że jednymi z producentów tytułu są Kevin Costner i Morgan Freeman, branżowi wyjadacze, którzy na dobrym kinie znają się jak mało kto.

Sześcioodcinkowy serial „The Gray House” opowie nieznaną historię czterech działających na amerykańskim Południu kobiet: bywalczyni salonów z Wirginii, jej matki, byłej czarnoskórej niewolnicy i ekskluzywnej pracownicy seksualnej, które były kluczowymi agentkami Unii. Mówi się, że wszystkie w znaczący sposób przyczyniły się do zakończenia wojny secesyjnej w 1865 roku. W rolach głównych zobaczymy Mary-Louise Parker („Trawka”), Amethyst Davis („Kindred”), Daisy Head („Dungeons and Dragons: Złodziejski honor”) oraz Ben Vareen („Cały ten zgiełk”). Za produkcję odpowiadają natomiast firmy Territory Pictures i Revelation Entertainment, należące m.in. do Kevina Costnera i Morgana Freemana.

Mnie, jako człowieka zajmującego się opowiadaniem historii, zawsze przyciąga opowieść. „The Gray House” to ważna amerykańska historia, ale zrozumiała przez widzów na całym świecie, bo to prawdziwa saga poświęcenia dla wolności. To epicka opowieść szpiegowska, która będzie ekscytować, uczyć i inspirować widzów. Wolałbym osobiście wyreżyserować ten serial, ale i tak jestem dumny, będąc częścią tego projektu. Dzięki znaczącemu talentowi reżyserskiemu Rolanda Joffe („Misja”) otrzymaliśmy portret czterech niesamowicie odważnych kobiet na tle wojny, romansu, historii i tragedii – mówi Kevin Costner, cytowany przez portal „Variety”.

– W Revelation Entertainment szukamy inspirujących historii, które ujawniają prawdę. „The Gray House” to po prostu taka historia. To opowieść o czterech szpieżkach, które walczyły o jedność Ameryki podczas wojny secesyjnej. Ta historia prawdziwej sztuki szpiegowskiej o mało nie przepadła na zawsze. A tak naprawdę była kluczowa dla zwycięstwa Unii nad Konfederacją – dodaje Morgan Freeman.

Światowa premiera serialu odbędzie się podczas 63. Festiwalu Telewizyjnego w Monte Carlo, który w tym roku odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca. Co więcej, „The Gray House” zostanie wyświetlony w ramach ceremonii otwarcia wydarzenia.

Źródło: „Kevin Costner producentem serialu o wojnie secesyjnej”, pap.pl [dostęp: 22.04.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze