Jeff Baena, znany twórca filmów takich jak „Drugie życie Beth” i „Godzinki”, zmarł tragicznie w wieku 47 lat. Nagła śmierć męża sławnej aktorki Aubrey Plazy, z którą współpracował przy kilku projektach, wstrząsnęła Hollywood.
Amerykański reżyser, scenarzysta i producent Jeff Baena, znany z takich filmów jak „Drugie życie Beth”, „Joshy”, „Godzinki” czy „Zawrót głowy”, zmarł w wieku 47 lat. Informację o jego śmierci podał m.in. amerykański portal internetowy People, powołując się na źródła policyjne. Według doniesień, Baena odebrał sobie życie w swoim domu w rejonie Los Angeles.
Baena, prywatnie mąż aktorki Aubrey Plazy, gwiazdy hitowego serialu „Biały Lotos”, był znanym i cenionym twórcą filmowym. Urodzony i wychowany w Miami, ukończył prestiżową szkołę filmową na Uniwersytecie Nowojorskim, po czym przeniósł się do Los Angeles, aby rozpocząć karierę w branży rozrywkowej.
W 2004 roku współtworzył scenariusz do filmu „Jak być sobą”, w którym wystąpili m.in. Jason Schwartzman, Jude Law i Naomi Watts. Kilka lat później zadebiutował jako reżyser i scenarzysta komedii zombie „Drugie życie Beth” (2014), w której główną rolę zagrała jego przyszła żona, Aubrey Plaza.
Para spotkała się w 2011 roku, a w maju 2021 roku Plaza ujawniła, że są już po ślubie, nazywając Baenę w poście na Instagramie swoim „ukochanym mężem”. Jak podkreślali bliscy znajomi pary, ich związek był bardzo dyskretny, a oni sami unikali uwagi mediów.
W 2021 roku Baena stworzył serial „Cinema Toast”, który stał się także debiutem reżyserskim Plazy. Jak pisała aktorka w jednym z postów:
„Jestem dumna z mojego męża, który po raz kolejny pokazał, że marzenia zamieniają się w piękne opowieści”.
Śmierć Jeffa Baeny wstrząsnęła środowiskiem filmowym. Był artystą z nieprzeciętną wizją, który potrafił łączyć humor z głębszymi emocjami.
(Fot. George Pimentel/Getty Images for Sundance Film Festival)
Gdzie szukać pomocy w kryzysie zdrowia psychicznego?
Oto numery infolinii pomocowych, pod którymi wy lub bliskie wam osoby mogą otrzymać bezpłatną i anonimową pomoc psychologiczną:
- 112 – numer alarmowy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia (czynny codziennie, przez całą dobę)
- 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (czynny codziennie, przez całą dobę, dostępny dla osób pełnoletnich)
- 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
- 116 123 – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny (tylko dla osób pełnoletnich, dostępna 24/7)
- 800 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” (czynny codziennie, przez całą dobę)
Źródła: People.com, Instagram [dostęp: 04.01.2025]