1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Widoki władzy" - fotografie Konrada Pustoły

"Widoki władzy" - fotografie Konrada Pustoły

Najnowszy cykl fotografii Pustoły, który można oglądać od 16 do 30 czerwca 2011, przedstawia widoki z okien gabinetów najważniejszych i najbardziej wpływowych ludzi w Krakowie. Praca ta pozwala wszystkim chociaż na chwilę przyjąć punkt widzenia tych nielicznych, którzy mają realną władzę.

Cykl "Widoki władzy" dokumentuje widoki z okien m.in. księdza Adama Bonieckiego, kardynała Stanisława Dziwisza, wojewody małopolskiego Stanisława Kracika, prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, przedsiębiorcy Jerzego Meysztowicza, rektora UJ Karola Musioła, europosłów Bogusława Sonika i Róży Thun, a także Wisławy Szymborskiej, Andrzeja Wajdy i Grzegorza Turnaua. Co widzą ludzie, którzy decydują o losach Krakowa? Punkt widzenia, zawsze traktowany jako wyznacznik statusu społecznego, jest jednocześnie bezpośrednim źródłem informacji o realnym świecie zewnętrznym podczas czasu pracy.

Konrad Pustoła (ur. 1976) ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim (2003) oraz artystyczne w londyńskim Royal College of Art (2008). W swoich projektach zajmuje się badaniem wizualnych aspektów relacji społecznych i ekonomicznych. Laureat konkursu Polskiej Fotografii Prasowej za cykl Sanna (2001). Uczestnik wielu wystaw m. in. "Nowi Dokumentaliści" (2005) CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Bloomberg New Contemporaries (2008) w Londynie, "Storia, memoria, identitia" (2009) w Modenie, PhotoEspania (2010) w Madrycie. W 2010 roku wydał album "Darkrooms" nagrodzony w ogólnopolskim konkursie katalogów i albumów o sztuce Reminiscencje.

Produkcja: Fundacja Bęc Zmiana.

Projekt jest częścią Festiwalu ArtBoom 2011.

Fotografie na bilbordach można oglądać w przestrzeni miejskiej Krakowa od 16 do 30 czerwca 2011.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze