fbpx

„Śmietanka towarzyska”. Nowy Allen już w kinach

„Śmietanka towarzyska”. Nowy Allen już w kinach
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
mat. pras. Kino Świat

Do kin trafiła nowa komedia Woody’ego Allena,. Na festiwalu w Cannes „Śmietanka towarzyska” została okrzyknięta „The best of Woody Allen!”

Na ekrany weszła najnowsza komedia Allena, jednego z najsłynniejszych amerykańskich reżyserów i scenarzystów, „Śmietanka towarzyska”. Na pokazie otwarcia festiwalu w Cannes film został okrzyknięty The best of Woody Allen. Lekka forma, słodko-gorzka opowieść o miłości, humor, świetna muzyka, stylowe wnętrza i złota epoka kina – to sprawdzony przepis na hit.


Hollywood, lata 30. XX wieku. W poszukiwaniu pracy młody, nieokrzesany nowojorczyk Bobby przyjeżdża do swojego wuja Phila, agenta gwiazd. Od pierwszego wejrzenia zakochuje się w jego uroczej sekretarce Vonnie. Bobby zabiega o względy dziewczyny i z początku nie spodziewa się, jak wielki wpływ będzie miało owe zauroczenie na całe jego życie. Jednocześnie waha się, czy na stałe zostawić swoje dotychczasowe zwyczajne życie na Bronksie na rzecz możliwości, jakie oferuje Los Angeles, z największymi gwiazdami filmowymi na czele.

Niewątpliwym atutem filmu jest młoda gwiazdorska obsada. Główną postać zagrał Jesse Eisenberg, znany m.in. z ról w głośnych filmach „The Social Network” oraz wcześniejszym obrazie Allena „Zakochani w Rzymie”. U jego boku możemy zobaczyć Kristen Stewart (saga „Zmierzch”, „W drodze”), Blake Lively („Wiek Adaline”) oraz Steve’a Carella („Big Short”, „Foxcatcher”).

Reżyser brawurowo odtworzył świat tytułowej amerykańskiej śmietanki towarzyskiej lat 30. poprzez bogate dekoracje, wnętrza i kostiumy z epoki. Klimat dopełnia lekka muzyka jazzowa, znana już z ostatnich produkcji Woody’ego Allena. Wille gwiazd, długie eleganckie suknie, złote ornamenty, kieliszki wypełnione drogim szampanem, modne kluby, a równocześnie motyw pełnej humoru i autoironii żydowskiej rodziny – to wszystko składa się na atmosferę „Śmietanki towarzyskiej”. Trafna wydaje się więc opinia, że twórca skumulował w niej wszystko, co najlepsze w jego filmach ostatniej dekady. Obraz lekki i przyjemny, idealny na letni wieczór.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze