fbpx

Viki Gabor – o niej będzie głośno!

Viki Gabor - o niej będzie głośno!
Viki Gabor to wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej. (Fot. Instagram @vikigaborofficial)

Viki Gabor – to imię i nazwisko warto zapamiętać. Dwunastoletnia wokalistka zaskakuje dojrzałością, a jej utwory błyskawicznie stają się przebojami. Udział w programie „The Voice Kids” i zwycięstwo w konkursie Eurowizji dla dzieci to dopiero początek jej muzycznej drogi. Co warto wiedzieć o nastoletniej artystce? Przeczytajcie!

Wiktoria urodziła się 24 lipca 2007 roku w Niemczech, jednak większość dzieciństwa spędziła w Polsce i Wielkiej Brytanii, gdzie uczęszczała do szkoły. Obecnie mieszka w Krakowie z rodzicami i starszą o cztery lata siostrą Melisą.

Muzyka była obecna w jej życiu od zawsze. Dziewczynka jest pochodzenia romskiego, dorastała więc w środowisku, w którym tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jej cała rodzina związana jest zatem z muzyką – siostra pisze i komponuje piosenki, a rodzice przez wiele lat udzielali się w folklorystycznym zespole i wykonywali tradycyjną muzykę cygańską. To właśnie oni zaszczepili w Wiktorii miłość do śpiewania.

W ubiegłym roku 11-letnia Wiktoria wzięła udział w przesłuchaniach do drugiej edycji programu „The Voice Kids”, gdzie brawurowo zaśpiewała utwór z repertuaru Katy Perry – „Roar”. Swoim wykonaniem zdobyła uznanie wszystkich trenerów, przechodząc tym samym do kolejnej części programu. Opiekunami jej muzycznej drogi w programie zostali Tomson i Baron – członkowie grupy Afromental. Z ich pomocą Wiktoria dotarła do finałowego odcinka programu, gdzie zaprezentowała debiutancki singiel „Time” i ostatecznie zajęła 2. miejsce.

Latem 2019 roku Wiktoria postanowiła spróbować swoich sił w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019”, w którym wyłaniano reprezentanta Polski w 17. edycji konkursu. Wygrywając odcinek z udziałem zespołu Blue Café, przeszła przez pierwszy etap eliminacji, awansując tym samym do finału, który odbył się 29 września. Poniżej możecie posłuchać piosenki „You May Be In Love” w wykonaniu Wiktorii.

Podczas finału wokalistka zaprezentowała m.in. utwór „Superhero”, w którym porusza niezwykle ważny temat ochrony środowiska. W ten sposób (zdobywając maksymalną liczbę punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów) dwunastoletnia Wiktoria została reprezentantką Polski w Konkursie Eurowizji dla Dzieci 2019 w Gliwicach.

Piosenka „Superhero” przyniosła jej szczęście również podczas finału konkursu Eurowizji, który odbył się 24 listopada. Młoda artystka dokonała praktycznie niemożliwego i pokazując na scenie światowy poziom powtórzyła ubiegłoroczny sukces Roksany Węgiel, zapewniając Polsce zwycięstwo drugi rok z rzędu.

Niepozorny wygląd Wiktorii może was zmylić, jednak umiejętności wokalne, jakie posiada są w stanie zawstydzić wiele starszych koleżanek z branży. Trudno uwierzyć, że w tak młodej wokalistce jest tyle dorosłości. Wiktoria ma pomysł na siebie, a także nieprawdopodobne wyczucie i świadomość muzyczną. Dodatkowo zaskakuje swoich słuchaczy nie tylko niezwykle dojrzałym głosem, ale również wzorową znajomością języków obcych.

Kariera Wiktorii Gabor nabiera rozpędu, a nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za dalsze sukcesy. Wygrana w tegorocznej edycji Eurowizji Junior zapewniła młodej artystce rozgłos i popularność nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Ponadto, to właśnie dzięki niej Polska przeszła do historii jako pierwsze państwo, które wygrało konkurs dwa lata z rzędu. To się nazywa mocne wejście!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze