1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Aktywność fizyczna w pracy – jak ćwiczyć przy biurku?

Aktywność fizyczna w pracy – jak ćwiczyć przy biurku?

Aktywność fizyczna może być doskonałym urozmaiceniem pracy.  (Fot. iStock)
Aktywność fizyczna może być doskonałym urozmaiceniem pracy. (Fot. iStock)
Nie musisz się zgrzać ani spocić, wystarczy, że wpleciesz ćwiczenia fizyczne pomiędzy codzienne aktywności.

Mięśnie dna miednicy

– Niech to będzie „akcja e-mail” – z każdym otrzymanym e-mailem napnij mięśnie dna miednicy lub wykonuj ruch, jakbyś wstrzymywała mocz – w ten sposób ćwiczysz mięśnie Kegla.

Mięśnie głębokie brzucha

Siedząc przed komputerem, podłóż pod pupę beret rehabilitacyjny lub ręcznik zwinięty w kostkę. Utrzymując równowagę, ćwiczysz mięśnie głębokie, taki sam efekt uzyskasz, siedząc na piłce.

Siedzenie

Pamiętaj, by co 10 min zmieniać pozycję, zadbaj, byś miała właściwie ustawione krzesło i komputer (monitor na wysokości wzroku, w kolanach kąt 90 stopni, nadgarstki podparte na blacie).

Mięśnie pośladkowe

Windę zamień na schody – już po 3 tygodniach zauważysz, że twoje pośladki są dużo twardsze. Rozmawiasz przez telefon na stojąco? W trakcie konwersacji możesz wykonywać naprzemianstronnie lift, czyli wznos nogi w tył.

Kondycja

Wykorzystaj ładną pogodę, możesz jeździć do pracy na rowerze lub wysiadać np. przystanek wcześniej i iść na piechotę. Policz, ile masz kroków do kuchni, do sali konferencyjnej – być może robisz nieświadomy trening ;) Jeśli przysługuje ci przerwa na lunch, możesz zrobić np. krótki trening typu Tabata i zjeść niewielki posiłek – w ten sposób zmieścisz się w 30 minutach.

Relaksacja i rozciąganie

Podciągnij barki do uszu i wraz z wydechem energicznie zepchnij je w dół. W przerwie przyjmij pozycję embrionalną, czyli wykonaj na krześle skłon w dół i postaraj się rozluźnić. Rozmawiając przez telefon na stojąco, rozciągnij łydki, opierając palce stóp o ścianę.

Paulina Brzózka, coach, szkoleniowiec, instruktorka fitness, współautorka książki „Fitness dla kobiet”, www.paulinabrzozka.com.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze