1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Aktywność fizyczna w pracy – jak ćwiczyć przy biurku?

Aktywność fizyczna może być doskonałym urozmaiceniem pracy. (Fot. iStock)
Nie musisz się zgrzać ani spocić, wystarczy, że wpleciesz ćwiczenia fizyczne pomiędzy codzienne aktywności.

Mięśnie dna miednicy

– Niech to będzie „akcja e-mail” – z każdym otrzymanym e-mailem napnij mięśnie dna miednicy lub wykonuj ruch, jakbyś wstrzymywała mocz – w ten sposób ćwiczysz mięśnie Kegla.

Mięśnie głębokie brzucha

Siedząc przed komputerem, podłóż pod pupę beret rehabilitacyjny lub ręcznik zwinięty w kostkę. Utrzymując równowagę, ćwiczysz mięśnie głębokie, taki sam efekt uzyskasz, siedząc na piłce.

Siedzenie

Pamiętaj, by co 10 min zmieniać pozycję, zadbaj, byś miała właściwie ustawione krzesło i komputer (monitor na wysokości wzroku, w kolanach kąt 90 stopni, nadgarstki podparte na blacie).

Mięśnie pośladkowe

Windę zamień na schody – już po 3 tygodniach zauważysz, że twoje pośladki są dużo twardsze. Rozmawiasz przez telefon na stojąco? W trakcie konwersacji możesz wykonywać naprzemianstronnie lift, czyli wznos nogi w tył.

Kondycja

Wykorzystaj ładną pogodę, możesz jeździć do pracy na rowerze lub wysiadać np. przystanek wcześniej i iść na piechotę. Policz, ile masz kroków do kuchni, do sali konferencyjnej – być może robisz nieświadomy trening ;) Jeśli przysługuje ci przerwa na lunch, możesz zrobić np. krótki trening typu Tabata i zjeść niewielki posiłek – w ten sposób zmieścisz się w 30 minutach.

Relaksacja i rozciąganie

Podciągnij barki do uszu i wraz z wydechem energicznie zepchnij je w dół. W przerwie przyjmij pozycję embrionalną, czyli wykonaj na krześle skłon w dół i postaraj się rozluźnić. Rozmawiając przez telefon na stojąco, rozciągnij łydki, opierając palce stóp o ścianę.

Paulina Brzózka, coach, szkoleniowiec, instruktorka fitness, współautorka książki „Fitness dla kobiet”, www.paulinabrzozka.com.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze