1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Podróże
 4. >
 5. Kulturalna Europa, czyli na co i jak kupować bilety, kiedy kursy walut się zmieniają?

Kulturalna Europa, czyli na co i jak kupować bilety, kiedy kursy walut się zmieniają?

Fot. materiały partnera
Fot. materiały partnera
Europejskie wydarzenia kulturalne to wyjątkowa okazja do poszerzania horyzontów i udziału w światowych inicjatywach, często niedostępnych w naszym kraju. Jednak organizacja takich wydarzeń wiąże się również z kursami walut, a te regularnie się zmieniają i nie zawsze na naszą korzyść. Przez to zaplanowanie wyjazdu na zagraniczne wydarzenie bywa niekiedy wyzwaniem. Nie oznacza to natomiast, że musimy rezygnować z wymarzonego eventu. Wystarczy tylko, że będziemy śledzić notowania walut i wykorzystać ich zmiany na naszą korzyść.

Turystyka eventowa - co to jest?

Turystyka eventowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tym mianem określane są podróże, których celem jest udział w różnego udziału imprezach kulturalnych. Odbywają się w konkretnym terminie i mają ściśle określoną tematykę - dotyczącą danego regionu, zagadnienia, hobby itp. Przykładem takich aktywności są np. wyjazdy na pokazy filmowe, koncerty, wydarzenia sportowe, festiwale. Ten rodzaj odwiedzania obcych krajów w wielu aspektach przypomina turystykę kulturalną. Pozwala poznać zwyczaje miejsca, do którego przyjeżdżamy.

Popularne wydarzenia kulturalne w Europie

W Europie nie brakuje spektakularnych wydarzeń kulturalnych, przyciągających turystów z różnych krajów. Na wiele z nich również chętnie wybierają się Polacy chcący poznać kulturę, zwyczaje i historię innych narodów Starego Kontynentu. Jakie wydarzenia szczególnie warto wziąć pod uwagę?

Greenwich i Docklands Międzynarodowy Festiwal

Jedno z najsłynniejszych wydarzeń w Europie, organizowane w Londynie. To festiwal plenerowych sztuk performatywnych. Taniec, teatr oraz sztuka uliczna przeplatają się tam ze sobą, tworząc niesamowite widowisko.

Primavera Sound Festival w Barcelonie

Prawdziwe święto europejskich fanów muzyki. Festiwal odbywa się w Parc del Fòrum w Barcelonie i każdego roku przyciąga setki tysięcy ludzi. W czerwcu 2023 roku wspólnie bawiło się ponad 250 tys. uczestników zachęconych różnorodnością gatunków muzycznych prezentowanych przez artystów. Coś dla siebie znajdą tam zarówno miłośnicy rocka, jak i muzyki elektronicznej, popu czy rapu.

Największy festiwal ludowy, czyli jedziemy na Oktoberfest

Dożynki chmielne są organizowane jesienią w Monachium od 1810 roku, a towarzyszy im unikatowy i największy na świecie festyn ludowy. W czasie trwania tego wydarzenia jest kilka stałych punktów, których nie można przegapić, np. honorowy wjazd gospodarzy, odszpuntowanie pierwszej beczki czy parada strojów.

Bilety, noclegi, kursy walut – czyli co wziąć pod uwagę, planując podróż?

Odpowiednia organizacja wyjazdu na zagraniczny event może przynieść Ci wiele oszczędności. Wystarczy tylko, że przemyślisz wszystkie kwestie, na które musisz wydać pieniądze. Podstawą jest śledzenie aktualnych kursów walut i dokonywanie wymiany, gdy
jest ona najbardziej opłacalna. Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ znajdziesz notowania walut, aktualizowane co kilka sekund.

Gdy zgromadzisz już zasoby, przejdź do rezerwacji. Najlepiej robić to ze sporym wyprzedzeniem, gdy ceny są względnie niskie. Dotyczy to przede wszystkim:

 • biletów na samolot,
 • rezerwacji miejsc noclegowych,
 • kupna biletów na eventy (wcześniejszy zakup to często niższa cena)

Sprawdzając kursy walut online, masz szansę na spokojnie przeliczyć, ile pieniędzy potrzebujesz na wyjazd. Oprócz wyżej wymienionych wydatków uwzględnij również:

 • jedzenie „na mieście”,
 • koszt zakupów spożywczych (np. do samodzielnego przygotowywania śniadań),
 • komunikację miejską,
 • dodatkowe atrakcje,
 • pamiątki.

Gdzie wymieniać walutę, żeby się opłacało?

Wymiana walut nie jest skomplikowana. Im niższą cenę znajdziesz, tym lepiej. Wydasz bowiem ostatecznie mniej złotówek na wyjazd, jednocześnie nie rezygnując z przyjemności. Gdzie jednak znaleźć atrakcyjne notowania? Sprawdzaj i wymieniaj waluty online korzystając ze strony https://www.walutomat.pl/landing/wymiana/.

Walutomat to platforma wymiany walut, łącząca użytkowników sprzedających i kupujących waluty obce. Dzięki temu bardzo często możesz trafić tam na okazje niespotykane w standardowych kantorach online. W ten sposób Twój wyjazd na zagraniczny event stanie się jeszcze tańszy i nie obciąży przesadnie Twojego budżetu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze