1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podróże
  4. >
  5. Kwintesencja azjatyckiej kultury i pejzażu. Odkryj Wietnam w dwa tygodnie

Kwintesencja azjatyckiej kultury i pejzażu. Odkryj Wietnam w dwa tygodnie

Mozaika pól ryżowych, otoczonych zielonymi górami w Wietnamie. (materiały partnera)
Mozaika pól ryżowych, otoczonych zielonymi górami w Wietnamie. (materiały partnera)
Buddyjskie świątynie, ryżowe tarasy, starożytne pałace i pagody, pływające targi delty Mekongu. Wietnam to kwintesencja azjatyckiej kultury i pejzażu. A wszystko to, od wąskich uliczek Hanoi po Ho-Chi-Minh- dawny Sajgon, zwany Paryżem orientu, możesz zobaczyć w czasie jednego niezapomnianego urlopu.

Wietnam to jeden z najbardziej różnorodnych krajów Azji. Bogata tradycja, górzyste tereny zamieszkałe przez liczne mniejszości etniczne, malownicze tarasy ryżowe, rajskie wysepki, piękne plaże, wyśmienite jedzenie, gwarne miasta i przyjaźni mieszkańcy, ubrani w kolorowe stroje. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a tradycja z nowoczesnością. Nie trzeba być jednak zaprawionym w bojach podróżnikiem, żeby móc poczuć ten wyjątkowy klimat wschodniego Orientu. Biuro turystyczne Logos Tour ma w swojej ofercie dwutygodniowy wyjazd, którego trasa obejmuje najpiękniejsze miejsca w Wietnamie. Po prostu wsiadasz do samolotu i zaczynasz fascynującą przygodę, nie martwiąc się o noclegi, przejazdy czy wyżywienie.

Pływające targi delty Mekongu. (materiały partnera) Pływające targi delty Mekongu. (materiały partnera)

Hanoi, miasto kontrastów

Stolica Wietnamu, Hanoi, jest miastem z ponad 1000-letnią historią, a obecnie również drugim pod względem wielkości miastem w tym państwie. Klimat tego miejsca tworzy jego historyczna, oryginalna zabudowa zmagająca się z postępem i coraz większą ilością nowoczesnych budynków. Zobaczysz tu Plac Ba Dinh, gdzie stoi zbudowane z granitu i marmuru mauzoleum Ho Chi Minha. Zrobisz sobie zdjęcie przy zbudowanej w XI wieku pagodzie na Jednej Kolumnie oraz zwiedzisz ponad tysiącletnią Świątynię Literatury (Van Mieu), znaną także jako pierwszy uniwersytet w Wietnamie. Kompleks ten składa się z bram i podwórzy ułożonych w ściśle określonej kolejności, która odwzorowuje święte założenia konfucjanizmu.

Jedną z najbardziej fascynujących dzielnic miasta jest Hanoi Old Quarter – stara część Hanoi z wąskimi, klimatycznymi uliczkami i piękną, kolonialną architekturą. W czasie wycieczki rikszą odkryjesz tu gwarny pierścień „36 uliczek” – pozostałości po dzielnicy rzemieślniczej, która powstawała od XI wieku. W czasie podróży z Logos Tour odwiedzisz też Ho Chi Minh, dawny Sajgon, gdzie drapacze chmur zasłaniające niebo przeplatają się z architekturą z czasów francuskiego kolonializmu. Na trasie zwiedzania miasta jest m.in. zabytkowy budynek Poczty Głównej, zaprojektowany we francuskiej pracowni Gustawa Eiffla, imponująca neoromańska katedra Notre Dame, wzniesiona z marsylskich cegieł, przywiezionych prosto z Francji w drugiej połowie XIX wieku czy spacer po Chinatown (Cholon), gdzie znajduje się znany bazar Binh Tay oraz Pagoda Thien Hau.

Klimatyczne ulice miast w Wietnamie. (materiały partnera) Klimatyczne ulice miast w Wietnamie. (materiały partnera)

Przyroda i kultura

Podróż z Logos Tour to jednak znacznie więcej niż wycieczki po miastach. W programie jest też wizyta w górskim regionie Mai Chau, gdzie można nasycić oczy widokiem mozaiki pól ryżowych, otoczonych zielonymi górami, a potem zjeść obiad w tradycyjnym domu na palach, przyrządzony przez lokalną rodzinę. Wioski w tej okolicy zamieszkuje jedna z tajskich mniejszości etnicznych Wietnamu Północnego, zwana White Thai, więc jest to okazja poznania ich sposobu życia i zwyczajów. Jedną z niezapomnianych atrakcji wyjazdu jest również rejs po zatoce Halong znanej z malowniczych formacji skalnych. Wystające z morza góry i skaliste wysepki można podziwiać, delektując się świeżo złowionymi owocami morza przyrządzonymi przez lokalnego mistrza kuchni. Obowiązkowym punktem programu jest również wycieczka łodzą po wodach Delty Mekongu i zakupy na wodnych marketach. Podróż po Wietnamie z Logos Tour pozwala obudzić wszystkie zmysły, poczuć znów radość i zachwyt pięknem świata.

Zarezerwuj wycieczkę na stronie Logos Tour.

materiały partnera materiały partnera

materiały partnera materiały partnera

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze