1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Przetestuj kosmetyki z lawendą

Przetestuj kosmetyki z lawendą

Amulet, składnik perfum, środek na mole. To tylko niektóre z rozlicznych zastosowań lawendy, która co prawda czasem wychodzi z mody, ale nigdy nie wychodzi z użytku.

Kwiatom lawendy przypisywano kiedyś magiczną moc – nosili je ze sobą wędrowcy, by strzegła ich przed złymi duchami.  Kilkanaście lat temu wzgórza porośnięte lawendą przyniosły sławę i sukces Peterowi Mayle’owi  – seria jego książek o urokach francuskiego Południa szybko znalazła się na listach bestsellerów, a jedna z powieści posłużyła za scenariusz do filmu w gwiazdorskiej obsadzie. Pewnie też częściowo dzięki tym książkom i filmowi lawenda znowu stała się modna.  Rzesze turystów zapragnęły przekonać się na własne oczy jak wyglądają obsypane fioletem wzgórza, a producenci kosmetyków przypomnieli sobie o kojących i antyseptycznych właściwościach aromatycznych kwiatków. Większość turystów już wie, że najlepszym miesiącem na wizytę w Prowansji jest lipiec. Pola są wtedy całkiem fioletowe, zbiory dopiero się zaczynają, a w uroczych kamiennych miasteczkach trwa nieprzerwane święto lawendy. Warto spędzić tu więcej czasu i poczekać  na święta zakończenia zbiorów, honorujące miedzy innymi najlepszych żniwiarzy – czyli te osoby, które potrafią zebrać nawet 300 kg lawendy dziennie. Otrzymywany od wieków ta samą metodą parowej destylacji olejek słynie na cały świat. A to, czy znajdzie się w leku, kosmetyku czy środku czystości  zależy od rodzaju lawendy, z jakiego go otrzymano.

Który z wymienionych kosmetyków pachnących lawendą jest Twoim faworytem?

  • Szampon i odżywka na bazie lawendy rozświetlająca jasne włosy Sheer Blond John Frieda  oba produkty 250 ml/35 zł
  • Woda kwiatowa na bazie organicznej lawendy  Florame 200 ml/39 zł
  • Balsam regenerujący do stóp z lawendą bio Yves Rocher 50 ml/32,90 zł

Aby wygrać jeden z trzech przedstawionych przez nas kosmetyków - wyślij SMS pod numer 7136. Koszt SMS-a to 1 zł  bez VAT, 1,22 zł z VAT. W treść SMS-a wpisz ZWI.TEST.X, GDZIE X = A, B lub C (np.: Sheer Blond John Frieda   wyślij SMS o treści ZWI.test.A). Na Wasze SMS-y czekamy od  24 czerwca do 27 lipca 2011r!

Regulamin

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze