1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Litoterapia - lecznicza moc kamieni

123rf.com
123rf.com
Od wieków ludzie przypisywali im boskie pochodzenie i magiczne właściwości. Do dzisiaj wykorzystujemy ich uzdrawiające siły, a także oczyszczającą i energetyzującą moc

Litoterapia to metoda lecznicza wykorzystująca kamienie szlachetne i półszlachetne. Znana i stosowana jest już od tysięcy lat. Terapeutyczne właściwości kamieni wykorzystywali już Rzymianie, Grecy, Egipcjanie, Babilończycy.

Każdy kamień działa inaczej na daną osobę. Dlatego kwestia indywidualnego doboru minerału jest tak ważna. Ten sam kamień na jednego może mieć pozytywny wpływ, a na innego nie działać w ogóle. Na przykład osobom podatnym na stresy, a zwłaszcza tym, które lubią martwić się na zapas, pomogą malachit, szmaragd lub inne zielone kamienie. Gdy brak nam chęci do życia lub potrzeba bodźca, by pobudzić system obronny i zwalczyć chorobę, najlepiej sięgnąć po granat, rubin, hematyt.

Dzięki swoim różnorakim właściwościom kamienie mają wiele zastosowań. Wybrany przez nas minerał można traktować jako amulet i nosić w postaci biżuterii lub w kieszeni, zapakowany w woreczek. Kamień mający na nas pozytywnie działać najlepiej nosić blisko ciała. Z minerałów sporządza się również eliksiry, które uzyskuje się poprzez zalanie kamieni wodą i pozostawia w szklanym naczyniu wystawionym na działanie słońca lub księżyca na blisko sześć godzin. Dobranym odpowiednio pod względem działania i kształtu ć punkty akupresury na stopach i dłoniach. Ale przede wszystkim działają one na ośrodki energetyczne, czyli czakry, które są punktem odniesienia w medycynie Wschodu i korespondują z poszczególnymi gruczołami dokrewnymi, narządami, emocjami. Kamienie podporządkowane czakrom mają zazwyczaj kolor, którym one emanują.

Jak wybrać kamień odpowiedni dla siebie?

1. Intuicyjnie. Spośród kamieni o interesujących cię właściwościach należy dobrać ten, który najbardziej ci się podoba. Kieruj się przy tym zmysłami dotyku i wzroku.

2. Zgodnie ze znakami zodiaku. Jeśli niewystarczająco ufasz swojej intuicji, dobrym sposobem będzie posłużenie się tabelką znaków zodiaku, aby wybrać najodpowiedniejszy kamień:

3. Według koloru. Minerał można wybrać, zestawiając kolorystycznie noszoną biżuterię z barwami ulubionych ubrań. Przykład: jeśli twoim ulubionym wisiorkiem jest ten z okazałym cytrynem, uzupełnia on zazwyczaj żółtopomarańczową tonację ubioru.

4. Według kształtu. Ostro zakończony minerał będzie emitował energię spiczastym zakończeniem na wzór wiązki lasera. Kulisty natomiast będzie pobierał i oddawał energię równomiernie.

5. Metoda termiczna. Innym sposobem doboru jest test, czy minerał, który właśnie wybraliśmy, szybko się rozgrzeje. Gdy pozostaje zimny – należy szukać dalej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze