1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Epilacja–estetyka, wygoda, a może konieczność

Epilacja–estetyka, wygoda, a może konieczność

Mamy coraz mniej czasu. Więcej pracujemy, ciągle się spieszymy, a kanony urody są bezlitosne. Musimy być piękne, zadbane i eleganckie. A kobieta z klasą nie może pozwolić sobie na zbędne owłosienie.

Warto więc choć trochę ułatwić sobie życie i trwale pozbyć się niechcianych włosków. Tradycyjne metody usuwania włosów wiążą się ze sporym dyskomfortem – po goleniu pojawia się zapalenie mieszków (czerwone punkty w miejscu ogolonych włosów), szczególnie często w okolicy bikini. W celu przeprowadzenia zabiegu z woskiem panie hodują najpierw włoski ... tego wszystkiego można uniknąć, wystarczy przeprowadzić zabieg epilacji. Epilacja to laserowe usuwanie owłosienia. Ich trwałe usunięcie jest po prostu wygodne. Eliminuje problem golenia, depilacji, czy podrażnień skóry.

Co warto wiedzieć?

Decydując się na zabieg epilacji, warto zwrócić uwagę, na jakim sprzęcie pracuje gabinet, w którym chcemy się jej poddać. Na rynku dostępne są już urządzenia IPL drugiej generacji Ellipse, które gwarantują najlepszą skuteczność i najwyższe bezpieczeństwo. Istotne jest również, że zabiegi przeprowadzane na takim sprzęcie są najmniej odczuwalne. Poddający się epilacji czuje więc zdecydowanie większy komfort. - Obecnie coraz więcej firm medycznych i kosmetycznych przeprowadza tego typu zabiegi. Osobiście polecam ośrodki medyczne do ich wykonywania. Zapewnia to ich wyższe bezpieczeństwo oraz możliwość prowadzenia ewentualnej diagnostyki w przypadkach, w których owłosienie jest związane np. z zaburzeniami hormonalnymi – tłumaczy Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed we Wrocławiu. W przypadku zabiegów epilacji coś tradycyjnie tańszego może okazać się droższe. Często, gdy zdecydujemy się na promocyjny zabieg w zaskakująco niskiej cenie, okazuje się, że trzeba wykonać ich zdecydowanie więcej niż droższych zabiegów, wykonywanych na markowych urządzeniach. - W tym przypadku epilacji niestety jest to regułą. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu jest ściśle związana z jakością urządzenia – mówi prof. Paweł Surowiak – należy sobie zdawać sprawę z tego, że obecnie na rynku pojawiło się mnóstwo bardzo tanich, a co się tym wiąże, niskiej jakości urządzeń. Do tego coraz częściej zabiegi są przeprowadzane w gabinetach nie mających związku z medycyną. IPL i lasery to urządzenia medyczne, więc dla bezpieczeństwa i uzyskania odpowiedniej skuteczności należy wybierać gabinety medyczne, gabinety dysponujące odpowiednimi urządzeniami I2PL Ellipse albo laser diodowy.

I2PL Ellipse – wzór na gładkość

Czy się różni IPL drugiej generacji Ellipse od innych IPL? Dla Pacjenta – wyższą skutecznością, wyższym bezpieczeństwem i mniejszą bolesnością zabiegu. - IPL Ellipse posiada innowacyjną i rewolucyjną technologię podwójnego filtrowania i kwadratowego impulsu. Dzięki nim, do skóry Pacjenta dociera tylko ta energia, która jest odpowiedzialna za uszkodzenie cebulek włosa i tylko w dawce, która wykazuje najwyższą skuteczność – wyjaśnia prof. Paweł Surowiak. Klasyczne urządzenia IPL emitują w dużej mierze promieniowanie, które jest odpowiedzialne tylko za podgrzewanie tkanek, co dla Pacjenta oznacza większy ból i większe ryzyko działań niepożądanych, a nie zwiększa skuteczności zabiegu. W przypadku IPL niskiej klasy należy się liczyć z ich niską skutecznością i mniejszym bezpieczeństwem. Do tego klasyczne IPL emitują niekontrolowany impuls, który jest odpowiedzialny za przekazywanie w trakcie leczenia do skóry pacjenta w dużej mierze również energii i zbyt małej, i zbyt dużej.
Poznaj prawdy i mity o depilacji pastą cukrową

Komfort na zawsze

Decydując się usunąć owłosienie w procesie epilacji, mamy pewność to zabieg trwały. Poświęcając więc czas i pieniądze, wiemy, że niechciane owłosienie nie wróci. Razem w usuwanymi włoskami w zapomnienie odejdą zmory golenia, zacięcia się czy podrażnień skóry, a my zyskamy gładkość i piękne, zadbane ciało, które aż chce się odsłonić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze