1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Ricardo Preto jurorem 3 edycji Fashion Designer Awards

Ricardo Preto jurorem 3 edycji Fashion Designer Awards

Już 30 maja podczas gali finałowej 3 edycji Fashion Designer Awards, portugalski projektant Ricardo Preto zasiądzie jako honorowy przewodniczący Jury.

Po gali Fashion Designer Awards projektant zaprosi zwycięzcę 3 edycji do Lizbony, do swojego atelier na staż, gdzie będzie pracował z nim nad kolekcją.  Zwyciężca Fashion Designer Awards będzie również zdobywał doświadczenie przy organizacji pokazu w ramach Lisboa Fashion Week.

„Fashion Designer Awards jest doskonałą szansą dla młodych utalentowanych projektantów, aby zaprezentować swoje prace, a także profesjonalnie zmierzyć się z rzeczywistością świata mody”- komentuje Preto

Ricardo Preto studiował architekturę na Uniwersytecie Lusiada w Lizbonie, a następnie specjalizował się w projektowaniu torebek w St. Martins School of Arts w Londynie. Od 2006 roku jest członkiem Moda Lisboa LAB - platformy integrującej portugalskich projektantów mody. Swoje kolekcje prezentował na licznych pokazach m.in. Manobras de Maio oraz Fashion Week w Lizbonie.

Styl Preto to połączenie wyrafinowanej elegancji z nowoczesnością, geometrii lat’50 z folkowymi elementami, zabawą z formą poprzez dekonstrukcje. Kobieta Preto jest czasem zimna i stonowana, czasem gorąca i seksowna. „Moda jest dla mnie jak tlen, tworzeniem rzeczy, które czynią ludzi pięknymi.”

Jego kreacje cenią sobie portugalskie gwiazdy m.in. aktorki Lúcia Moniz, ( znana z filmu „To właśnie Miłość”), a także piosenkarki Ana Malhoa i Mónica Sintra.

Najnowsza kolekcja Ricardo Preto na sezon jesień/zima będzie nosić nazwę WINTER FLOWERS.

Punktem wyjścia dla tej kolekcji były codzienna moda i nurt fashion street inspirowane miejskim stylem życia. Kolekcja korzysta z bogatych tkanin, charakteryzuje się gustownym połączeniem kolorowych pasów i doskonałym dopasowaniem. Jako całość stanowi piękny zimowy ogród, oszałamiający zarówno pod względem koloru jak i monochromu. Kontrast między prostymi liniami, a udrapowanymi elementami przywołuje wspomnienia średniowiecznej sylwetki dostosowane do XXI wieku. Dominujące kolory to biały, niebieski, zielony, czerwony, brązowy i czarny.

Stosowane tkaniny to jedwab, wełna, kaszmir i tweedy.


Stroje z kolekcji Ricardo Preto podziwiać będziemy podczas Gali Finałowej 3 edycji konkursu Fashion Designer Awards już 30 maja.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze