1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Smoky eyes-makijaż dla uwodzicielki

Smoky eyes-makijaż dla uwodzicielki

123RF.com
Chcesz wyglądać tajemniczo i uwodzicielko? Firanki rzęs, głęboki kolor... po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz miała problemu z wykonaniem perfekcyjnego makijażu oczu. Przedstawiamy wciąż utrzymujący się na listach bestsellerów – smoky eyes.

Smoky to wrażenie przydymionego oka. Stąd tak ważne jest „rozcieranie” nakładanych na powieki kosmetyków. Zaopatrz się w korektor, podkład, lub bazę. Pozwolą zatuszować wszelkie zaczerwienienia, przebarwienia, cienie. To istotne, jeżeli chcemy wyeksponować głębię spojrzenia, a nie zmęczenie.

Sprawdź także kosmetyki do makijażu róże

Podstawą jest eyeliner, albo kredka. Za ich pomocą należy obrysować kontur oka wzdłuż linii rzęs. Następnie specjalnym pędzelkiem rozmazać kreskę. Jeżeli kolor będzie za mało intensywny, czynność powtórzyć.

Potrzebujemy także cieni w 3-4 tonach. Najjaśniejszy z nich nakładamy na całą powiekę, aż do łuku brwiowego. Nieco ciemniejszym pokrywamy ruchomą część górnej powieki. Bardzo dokładnie rozcieramy go ku górze, delikatnie wychodząc poza jej kontur. Tym samym kolorem zaznaczamy dolną.

Najintensywniejszą barwę nanosimy na załamanie ruchomej części powieki i przy linii rzęs. Także rozcieramy, aby przejścia pomiędzy intensywnościami koloru były niewidoczne. W tej sposób uzyskujemy efekt głębi. Na koniec mocno tuszujemy rzęsy.

Jeżeli nie masz czasu na tak precyzyjny makijaż, spróbuj skorzystać z propozycji specjalistów Bobbi Brown: jak najbliżej linii rzęs nałóż żelowy eyeliner (może być nierówno) i rozmaż kreskę przy pomocy pędzla. Dobrze jest najpierw pokryć powiekę cieniem kremowym, w kolorze powieki, albo ciemniejszym - to ułatwi rozmazanie. W ten sposób, nawet przy braku manualnych zdolności, jesteśmy w stanie wykonać perfekcyjny makijaż. Efekt natychmiastowy.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze