1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Moda poza modą

Moda zmienia się strasznie szybko. Mamy zimę (przynajmniej kalendarzową), a jesteśmy już dawno po pokazach na sezon Wiosna/lato 2012 i projektanci przygotowują kolekcję zimową na kolejny sezon... To naprawdę zabójcze tempo.

Dlatego od jakiegoś czasu niektóre marki lansują ideę mody poza sezonowej. Oczywiście od dawna istnieje ponadczasowa klasyka (prawie w każdej marce jest linia basic).

I tak słynny projektant - Azzedine Alaia nie przygotowuje pokazu co sezon, tylko wtedy kiedy ma wenę. Nie wpasowuje się w harmonogram świata mody i w ten sposób sprzeciwia się temu szaleńczemu tempo. A jednak jego kolekcje zawsze budzą ciekawość.

Inna międzynarodowa marka, która nie kieruje się trendami to MUJI. Muji to skrót od słowa "mujirushi" czyli bez marki. Charakteryzuje się prostotą, neutralną kolorystyką, funkcjonalnością. Ta minimalistyczna stylistyka sprawdza się zawsze. Proste t-shirty, bluzy, swetry i sukienki to świetna, ponadczasowa baza.

Nasza rodzima marka, która lansuje myśl to Lobster. Znajdziemy tu nawet bluzki oversize z tym napisem. To moda wolna od ograniczeń, od wyścigu o sławę, to propozycje ponadczasowe, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych.

Czasem warto zwolnić i nie podążać za trendami. Odpocząć, żeby później znów zanurzyć się w świecie mody:)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze