1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Perfekcyjny makijaż sylwestrowy

Perfekcyjny makijaż sylwestrowy

123RF.com
Zbliża się Sylwester. Noc, w trakcie której każda z nas pragnie czuć się wyjątkowo. Bajeczne imprezy, bliscy znajomi, wykwintne stroje i paniczne pytanie: czy ze wszystkim zdążę? Nawet w najpiękniejszej kreacji możesz wyglądać niezadowalająco, jeżeli nie przyłożysz się do kompleksowego zadbania o swój wygląd.

Zmęczona, w złym humorze – niewiele zdziałasz. Na kilka godzin przed balem pozwól sobie na chwilę relaksu. Weź gorącą kąpiel z ulubionym olejkiem. Tuż po, nałóż na ciało pachnący balsam. Odprężysz skórę i nadasz jej miękkości. Dobrym wyborem będzie kosmetyk z połyskującymi drobinkami. Bo najważniejsze zadanie do osiągnięcia tego wieczoru to LŚNIĆ.

Błyszczeć ma także twarz. Mam tu jednakże na myśli promienny blask zdrowej skóry, a nie połysk nagromadzonego sebum. Nałóż bazę pod podkład nawet, jeśli nie robisz tego na co dzień. Kosmetyk delikatnie wypełni linie mimiczne i pory, wyrówna cerę, doskonale przygotowując ją do dalszych zabiegów. Nie przesadzaj z ilością podkładu. Użyj rozświetlający róż w formie musu (będzie najtrwalszy). Kosmetyki nakładaj palcami, utrzymają się dłużej. Do torebki włóż matujące bibułki i puder, byś mogła poprawić makijaż, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Oczy powinny być wyraźnie zaznaczone. Powieki, możesz ozdobić w dowolny sposób, zależny jedynie od wyobraźni, czy zdolności manualnych. Najważniejsze są rzęsy. Sztuczne kępki, przedłużane u kosmetyczki, barwne piórka, brokaty... Pozwól sobie na coś wyjątkowego, co od razu skupi uwagę na Tobie. Nie zapominaj o brwiach. Zaznacz je delikatnie kredką w ich naturalnym kolorze.

Przy tak mocnym makijażu oka, usta schodzą na drugi plan. Mając jednak na uwadze konwencję wieczoru – także one mogą być wyraźniej podkreślone. By nie przesadzić i nie doprowadzić do efektu maski, wybierz kolor matowy. Precyzyjnie obrysuj usta konturówką i nałóż szminkę. Klasyczna czerwień nie schodzi z piedestału. Nieco bardziej awangardowe są odcienie śliwki, czy wina. Przy wąskich ustach pozwól sobie na odrobinę błyszczyku położonego na środek warg.

Całość makijażu możesz wykończyć bronzerem. Z pomocą dużego pędzla podkreślisz kości policzkowe, owal twarzy, a nawet kształt eksponowanego biustu. Nie zapominaj, że to zabawa, podczas której dobry humor to podstawa. Lśnij nie tylko z pomocą powyższych zabiegów, lecz także dzięki wewnętrznemu pięknu zadowolonej z siebie kobiety.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze