fbpx

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze
Prelegenci spotkania: dr Carmen Faus, dr Elżbieta Kowalska - Olędzka, dr Aleksandra Jagielska, dr Ewa Rybicka, dr Gabriel Serrano (twórca marki Mediderma i Sesderma) (Fot. materiały prasowe)

Kwas hialuronowy to związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie każdego człowieka. Odpowiada między innymi za jędrność i elastyczność skóry, a także za jej odpowiednie nawilżenie, gdyż posiada zdolność wiązania cząsteczek wody. Niestety już po 25. roku życia synteza kwasu hialuronowego przez organizm zaczyna spadać… Pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra zaczyna tracić jędrność i młodzieńczy blask. Czy musimy się na to godzić? Oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzi najnowsza gama innowacyjnych wypełniaczy !

 

Co wyróżnia wypełniacze Fillderma Fillers?

Fillderma Fillers to gama preparatów bazująca na kwasie hialuronowym o najwyższej czystości. Kwas poddawany jest innowacyjnemu procesowi sieciowania – 3D Growth Hyaluronic Acid (3D-GHA). Ten długotrwały proces przeprowadzany jest w niskiej temperaturze, w trakcie którego połączone zostają trzy rodzaje łańcuchów kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej – bardzo wysokiej, wysokiej i małej. – W procesie tym powstaje trójwymiarowa kulista struktura, którą tworzy połączenie usieciowanego kwasu hialuronowego z tym w formie wolnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy ograniczyć do minimum ilość BDDE, substancji stosowanej podczas sieciowania, co sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy stały się jeszcze bezpieczniejsze. W wypełniaczach Fillderma Fillers zastosowaliśmy również Growth Technology, która ma za zadanie odmładzać starzejące się fibroblasty, a co za tym idzie – pobudzać naturalną syntezę elastyny i kolagenu – tłumaczy dr Gabriel Serrano, twórca marek Mediderma i Sesderma.

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze
Dr Gabriel Serrano, twórca marek Mediderma i Sesderma (fot. materiały prasowe)

Niewątpliwą zaletą zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest brak sezonowości – możemy wykonywać je w dowolnym momencie. – Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym zaczynają stopniowo zanikać po około 6-8 miesiącach – jest to procedura subtelna. Trwałość zabiegów zależy od wielu czynników – m.in. od techniki podania preparatu i jego ilości, a także od stylu życia czy metabolizmu pacjenta. W celu podtrzymania efektów zabiegi należy powtarzać – można to zrobić po roku, można po 2-3 miesiącach – wyjaśnia dr Gabriel Serrano.

Wypełniacze do zadań specjalnych

Fillderma Fillers to kompletna gama wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które perfekcyjnie integrują się z tkanką i dopasowują do potrzeb każdego pacjenta. Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry pozwala uzyskać zauważalny i długotrwały efekt, dlatego preparaty wykorzystuje się w innowacyjnych technikach łączonych. – Wypełniacze Fillderma Fillers doskonale sprawdzają się w procedurach łączonych. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego zwiększają synergię zabiegów i poprawiają ich skuteczność. Łącząc je m.in. z peelingami medycznymi, mikronakłuwaniem można uzyskać naprawdę spektakularne efekty – przekonuje dr Serrano.

Fillderma Revitalize 

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze
Fillderma Revitalize wskazany w rewitalizacji odwodnionej skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk. (Fot. materiały prasowe)

Nieusieciowany kwas hialuronowy Fillderma Revitalize  zawierający cząsteczki o pięciu różnych masach cząsteczkowych, doskonale nawilża i pobudza fibroblasty. Wskazany w rewitalizacji odwodnionej skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk. – Zabieg łączony z zastosowaniem kwasu hialuronowego Fillderma Revitalize i mikronakłuwania Nanopore Stylus stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz pobudza uwalnianie czynników wzrostu, poprawia komunikację międzykomórkową, zwiększa wchłanianie aktywnych składników przez naskórek. Połączenie obydwu technik daje nam wzmocniony efekt poprawy jakości skóry, uelastycznienia i poprawienia jej sprężystości – wyjaśnia dr Gabriel Serrano.

Fillderma Kiss

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze
Fillderma Kiss do wypełniania obszar wokół ust, jak również do powiększania i modelowania warg.

Fillderma Kiss to usieciowany kwas hialuronowy stanowiący kombinację cząsteczek o dwóch różnych masach cząsteczkowych. Elastyczny, dedykowany do wypełniania bardzo ruchomych tkanek, takich jak obszar wokół ust. Wskazany do powiększania i modelowania ust. Fillderma Kiss idealnie łączy się z pilingiem Ferulac Dubai Lips Peel. Podczas zabiegu, w którym wykorzystuje się dwie procedury, można nie tylko powiększyć i wymodelować usta, ale również dotlenić je, nawilżyć i poprawić ich ukrwienie – tłumaczy dr Carmen Faus, Corporate Medical Director marek Mediderma i Sesderma.

Fillderma Volumize

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze
Fillderma Volumize wskazany do przywracania objętości w okolicy kości policzkowych, policzków i korekcji podbródka, nosa. (Fot. materiały prasowe)

Fillderma Volumize to usieciowany kwas hialuronowy składający się z cząsteczek o dwóch różnych masach cząsteczkowych. – Fillderma Volumize zapewnia efekt uniesienia i napięcia przy zachowaniu niezbędnej elastyczności skóry. Wykorzystuje się go do przywracania objętości w okolicach policzków i okolicy kości jarzmowych oraz przy korekcji podbródka i linii żuchwy. Zabiegi wolumetryczne warto łączyć z techniką naświetlania skóry światłem LED. Ta synergia zapewnia pacjentowi znacznie bardziej widoczny efekt już od pierwszego zabiegu – objaśnia dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej.

Fillderma Harmonize

Innowacyjne bezpieczne wypełniacze
Fillderma Harmonize nadaje się do wypełniania średnich i głębokich zmarszczek, doskonale radzi sobie z wypełnianiem fałd nosowo – wargowych i linii marionetki. (Fot. materiały prasowe)

Usieciowany kwas hialuronowy Fillderma Harmonize to kombinacja cząsteczek o trzech różnych masach cząsteczkowych. Szybko integruje się z tkankami i zapewnia naturalne efekty. – Fillderma Harmonize nadaje się do naturalnego wypełnienia średnich a nawet głębokich zmarszczek, linii marionetek czy fałd nosowo-wargowych. W celu odpowiedniego przygotowania skóry do zabiegu wypełnienia, proponuję wykonywanie peelingów chemicznych bazujących na substancjach aktywnych, w tym TCA – Ferulac Valencia Peel. Połączenie kwasu hialuronowego z peelingami o działaniu antyoksydacyjnym pomaga zredukować zmarszczki i efekty fotostarzenia – tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.