1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. "Tosia i pudełko" - sekretne życie przedmiotów

"Tosia i pudełko" - sekretne życie przedmiotów

wydawnictwo Muchomor
Wydawnictwo Muchomor zaserwowało dzieciom serię o Tosi - dziewczynce, która lubi rysować i - uwaga! - bawić się śmieciami.

Pierwsza część przygód Tosi - "Tosia i karteczka" - opowiada o tym, jak Tosia, próbując narysować coś ładnego, niszczy i wyrzuca karteczka za karteczką. Co ciekawe, czytamy o artystycznych próbach dziewczynki z perspektywy karteczki, która chce być ładnie pomalowana, ale zamiast tego trafia do kosza na śmieci. Nie chcąc wylądować na śmietniku, karteczka Duda robi wszystko by spełnić swoje marzenie i uciec od smutnego losu. Autorka Agata Loth - Ignaciuk w historii o Tosi i karteczce przemyca ważną wiadomość dla dzieci: uważaj gdy wyrzucasz śmieci. Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, tylko uważnie je segreguj, bo zamazaną karteczkę można oddać na makulaturę i dać jej szansę na "drugie życie".

W drugiej części przygód o Tosi, bohaterem jest Kantek - pudełko po telewizorze. Kantek pewnego dnia trafił do domu Tosi ale szybko wylądował w piwnicy jak niechciany karton. Pewnego dnia Tosia sobie o nim przypomina i robi z niego miejsce zabawy. Agata Loth - Ignaciuk poprzez prostą pozornie bajeczkę, pokazuje dzieciom, że przedmioty mają swoje sekretne życie, że nie można ich niszczyć, że do wszystkiego - nawet do zamazanej karteczki czy starego pudełka, warto podejść z szacunkiem i pomysłem. Wzruszające bajki, idealne dla poznające świat wokół dzieci.

"Tosia i karteczka", "Tosia i pudełko", Agata Loth - Ignaciuk, Wydawnictwo Muchomor

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze