1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Jak przygotować dziecko do szkoły - 5 wskazówek

Jak przygotować dziecko do szkoły - 5 wskazówek

123rf.com
Twój malec idzie pierwszy raz do przedszkola lub szkoły. Boisz się, że zmiana w jego rytmie życia i stres z tym związany może być za duży? Oto kilka wskazówek, jak przygotować siebie i dziecko do szkoły.

1. Zacznij od wprowadzenia nowej rutyny. Jeśli wiesz, że dziecko będzie teraz musiało wstawać wcześniej, zacznij je do tego przyzwyczajać - kładź je wcześniej spać, żeby rano było wyspane.

2. Rozmawiaj z dzieckiem o tym, co je czeka, jak będzie teraz wyglądał jego dzień, kiedy się z nim zobaczysz, że np. zaprowadzisz go i odbierzesz z nowego miejsca

3. Zawsze pytaj dziecko, jak minął mu dzień w przedszkolu czy szkole. Co jadło, co robiło, czy ma kolegów. Zorientuj się, czy mu się podoba, czy może jest nieszczęśliwe.

4. Pierwszego dnia po wizycie w przedszkolu przywitaj go z niespodzianką. I pod koniec tygodnia też. Niech to będzie mała niespodzianka, albo wycieczka do zoo, nawet zwykłe lody, coś co ono lubi.

5. Jeśli twoje dziecko nie chce iść do szkoły albo przedszkola, a nie jest to jego pierwszy rok w danej placówce, przypomnij mu miłe rzeczy związane z tym miejscem.

6. Żeby poprawić malcowi nastrój, pozwól mu założyć to, na co ma ochotę, albo wziąć ze sobą ulubioną zabawkę.  Jeśli będzie bardzo marudził, bądź wyrozumiała, idźcie na spacer, pobądź z nim dłużej, ale konsekwentnie zaprowadzić go do przedszkola/szkoły.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze