1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Psychologia kolorów

Psychologia kolorów

123rf.com
123rf.com
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Barwy, które nas przyciągają lub odpychają, mogą wskazywać ukryte potrzeby i pragnienia. Co mówią o tobie?

Czerwony

Kolor pierwotnej energii, witalności oraz instynktu przetrwania. Zwiększa wolę życia, skłania do aktywności. Poprawia krążenie, podnosi ciśnienie krwi, zmniejsza objawy depresji. Stosowany w leczeniu anemii, gruźlicy, przy wyczerpaniu psychofizycznym.

Pomarańczowy

Barwa ciepła związana z optymizmem i kreatywnością. Budzi radość życia, entuzjazm i witalność. Pomaga zaakceptować swoje ciało i uzdrowić przekonania dotyczące seksualności. Otwiera na swobodne wyrażanie uczuć i emocji. Kolor stosowany w leczeniu astmy, reumatyzmu, przy zapaleniu nerek, pęcherza i narządów płciowych.

Żółty

Kolor kojarzony ze słońcem i nadzieją. Poprawia jasność myślenia, inspiruje, zwiększa radość życia. Wzmacnia poczucie własnej wartości i pewność siebie. Stosowany w leczeniu dolegliwości żołądkowych, niestrawności, cukrzycy, przy hemoroidach i chorobach skóry.

Zielony

Barwa regeneracji i równowagi. Uspokaja układ nerwowy, poprawia samopoczucie. Pomaga łagodzić sytuacje konfliktowe, zwiększa empatię i postawę altruistyczną. Skłania do wybaczania, dzielenia się i mówienia o swoich uczuciach. Stosowana w łagodzeniu bólu, obniżaniu ciśnienia krwi, leczeniu chorób serca i płuc

Różowy

Kolor związany z miłością i czułością. Otwiera na miłość, pomaga w procesie wybaczania sobie i innym. Leczy emocjonalne rany po rozstaniu. Stosowany w leczeniu chorób serca, płuc, depresji.

Niebieski

Barwa uspokajająca i antyseptyczna. Symbolizuje prawdę, wolność. Pomaga wyrażać swoje uczucia i poglądy. Skłania do bycia uczciwym wobec siebie i innych. Stosowana w leczeniu chorób gardła, obniżeniu gorączki i ciśnienia krwi, przy biegunce, bólach głowy, bezsenności i bolesnych menstruacjach.

Fioletowy

Kolor kojarzony z duchowością i inspiracją. Pobudza procesy mentalne, w szczególności kreatywność. Pomaga zajrzeć w głąb siebie i podjąć decyzje. Harmonizuje pracę gruczołów dokrewnych, układu nerwowego, łagodzi nerwobóle, może zwiększać ilość białych krwinek

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze