1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Bezwarunkowa miłość do siebie

123rf
Kochasz partnera, dzieci, swoją przyjaciółkę, jej psa i chomiki swoich dzieci. A siebie? Jak kochać siebie bez warunków?

1. Pozwól sobie być skoncentrowaną na sobie

Aby móc dzielić się sobą hojnie i z entuzjazmem, najpierw musisz być w dobrej formie emocjonalnej i fizycznej. Jeśli nie będziesz skoncentrowana na sobie, nawet nie będziesz wiedziała, jak się czujesz. A przede wszystkim kim jesteś. Zainteresuj się sobą na poważnie. Dbaj o siebie poprzez samopoznanie. 2. Powiedz NIE

To słowo jest dowodem na bezwarunkową miłość własną, kiedy bronisz swoich granic. Poświęcanie się innym jest okradaniem siebie. Wobec tych innych też nie jest się w porządku. Zwykle się za to potem czegoś wymaga.

3. Wybacz sobie

Błędy, przeszłość, głupie decyzje, pulchne uda. To droga do pełnej akceptacji siebie. Gdy jej nie poczujesz, miłość własna będzie dla ciebie nieosiągalna.

4. Rozpieszczaj się

Dawaj sobie prezenty bez powodu. Umiesz tak? Jeśli nie, świat też niczym cię nie obdaruje.

5. Pracuj nad poczuciem, że zasługujesz

Na wszystko, czego chcesz. Na pracę, w której się spełniasz, ładnie urządzony dom, rozwijanie pasji, idealnie pasującego do ciebie mężczyznę. I tak dalej. Nie będziesz mieć niczego, czego nie „uniesiesz”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze